Giertych: „Ludzie do pokonania PiS-u szukają kogoś innego niż ciocię!”

„Człowiek bez twarzy i właściwości vs. Wielobarwna, silna i wyrazista kobieta”

Roman Giertych zamieścił na swoim profilu na Facebooku kolejny list. Tym razem nie jest on prześmiewczy, a skierowany jest do PO.

 

„Musicie zmienić kandydata w wyborach prezydenckich. I musicie to zrobić natychmiast” – apeluje Giertych. Zaznacza, że bardzo lubi Małgorzatę Kidawę-Błońską, ale jednak nie popierał decyzji o jej wystawieniu w wyborach prezydenckich.

Adwokat wraca do roku 2015 r., kiedy to PO przegrała wybory prezydenckie i parlamentarne. – „PiS szedł do wyborów pod hasłem 500+, a PO pod hasłem prawa do zmiany płci i niezrozumiałych pomysłów podatkowych. Niestety PO politykę tę kontynuowała chociażby w wyborach do PE, gdzie reaktywowała SLD na swoich listach. Propozycja – premiera Kidawy-Błońskiej była zręczna na wybory w 2019, gdyż przykrywała problem wizerunkowy Schetyny, ale była totalnym nieporozumieniem na wybory prezydenckie” – pisze Giertych.

 

Dalej uzasadnia, dlaczego wybór obecnej wicemarszałek Sejmu jest chybiony. – „Do walki z PiS ludzie szukali wojownika. Nadto szukali osoby, która wróci do korzeni PO, czyli przedstawi program centro-prawicowy, a nie centro-lewicowy. Tymczasem M. Kidawa-Błońska prezentuje się jako dobra, zatroskana ciocia. Tylko ludzie do pokonania PiS-u szukają kogoś innego niż ciocię!” – uważa Giertych.

Apeluje też, aby przestać mówić o bojkocie wyborów – „PKW podjęła decyzję na podstawie prawnej bardzo wątpliwej, ale jakie to ma znaczenie? Jeżeli wybory w lipcu umożliwią ludziom wolne głosowanie, to trzeba wziąć w nich udział i je wygrać” – zakończył swój list Giertych.

„Coś by trzeba zmienić, choćby po to, żeby mieć pewność, że nie użyją tych samych kart do głosowania…”; – „Bojkot jest bez sensu. Warto nawet oddać głos nieważny, byle podnieść frekwencję i doprowadzić do II tury. MKB zaczęła trochę przypominać Bronisława Komorowskiego… tylko na kogo wymienić??? Na Sikorskiego?”; – „Faktycznie Kidawa-Błońska się nie sprawdza w tej kampanii, ale nie ma to większego znaczenia. Utracony elektorat Kidawy nie pójdzie do PiS, tylko do Hołowni, albo Kosiniaka, więc ostatecznie wychodzi na taki sam plus. Ważne, żeby doprowadzić do drugiej tury, a demokracja wygra. Przynajmniej zakładając, że wybory będą uczciwe, bo jednak wciąż nie do końca wierzę, że PiS nie pofałszuje głosów” – komentowali internauci propozycję Giertycha.

bt

Źródło: Facebook, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ShaqSekaty figurantMaciek123454321מְנֵא Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
מְנֵא
מְנֵא

A może to mec. Giertych byłby najlepszym kandydatem strony opozycyjnej. Jest świetnym prawnikiem, bywałym w świecie i rozpoznawalnym zarówno wśród elektoratu pisowskiegi, jak i antypisowskiego, ma bogate doświadczenie polityczne, mnóstwo śmiałych i niekonwencjonalnych pomysłów, jest bardzo samodzielny i trudno sterowalny (byłby wspaniałym biczem na czekające nas jeszcze niestety 3 lata pisowskich rządów) a przede wszystkim jest bezpartyjny (choć wyraźnie sprzyja demokratycznej opozycji), co powinno przyciągnąć do niego wyborców niezdecydowanych. Na pewno byłby lepszym kandydatem, niż Szymon Hołownia. Uważam, że ta propozycja jest warta przemyślenia.

Sekaty figurant
Sekaty figurant

Roman to raczej wujek dobra rada dlaczego bo to mu łatwo przychodzi.

Maciek123454321
Maciek123454321

I jakże się tu nie zgodzić z szanownym mecenasem? Jeżeli PO chce rzeczywiście powalczyć o elektorat, to ja nie widzę żadnej innej kandydatury oprócz Tuska. Wszelkie jego wątpliwości związane z tak zwanym elektoratem negatywnym przestają mieć w tej chwili jakiekolwiek znaczenie wobec ogromu pogardy dla prawa i dla zwyczajnej przyzwoitości, którą prezentuje Kaczyński i jego banda. Pytanie jest tylko takie – czy jemu się zechce chcieć? Jeśli mu się nie zechce chcieć, ja płakać na pewno nie będę, mamy jeszcze aż TRZECH innych muszkieterów. Tylko musi być jasność, i to powinno być oficjalnie ogłoszone, jeszcze zanim bydlęta ogłoszą termin wyborów… Czytaj więcej »

Shaq
Shaq

מְנֵא
Lubię Giertycha, jednak nie do końca ufam jego przemianie. Niestety, pamiętam jego homofobię i bardzo dziwne zachowania jako ministra. Wiem, że sporo lat minęło, ale jednak on nigdy nie odniósł się do swojej przeszłości.

Co do pani Kidawy-Błońskiej, mimo mojej wielkiej dla niej sympatii i szacunku przyznaję (mimo, że początkowo podobała mi się jej kandydatura), że jako oponentka Dudy kompletnie zawiodła. PiS to menele, na nich trzeba kogoś bardziej stanowczego i wyrazistego.