Giertych ma propozycję dla małych i średnich przedsiębiorców

R. Giertych musi zapłacić 3 tys. zł kary za stwierdzenie, że Izba Dyscyplinarna jest organem PiS

„Apeluję do wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie do właścicieli małych i średnich firm o ustanowienie w swoich firmach specjalnej premii wyborczej wypłacanej już tydzień po wyborach, o ile oczywiście obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformowanie rządu. Nie ma żadnego zakazu w kodeksie wyborczym, aby ustanowić taką premię i sam deklaruję, że zapowiem ją w moich firmach” – napisał w swoim najnowszym liście Roman Giertych. Jego zdaniem, pomysły PiS „(jak chociażby podniesienie składki na ZUS) zagrażają stabilności gospodarczej kraju”.

 

Adwokat podkreśla, że przed nami najważniejsze od lat wybory. – „Partia rządząca otwarcie już deklaruje, że zmierza w stronę socjalizmu narodowego, gdzie skrajnie lewicowe pomysły gospodarcze połączone są hurrapatriotyczną retoryką” – napisał.

Giertych przypomina wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że kto nie ma na określoną przez rząd płacę minimalną, to się nie nadaje na przedsiębiorcę. – „Słowa takie padają często z ust ludzi, którzy całe życie przeżyli na posadzie państwowej, nigdy nie wystawili faktury, jeżeli mają majątek to pochodzi on z darowizny rządowej, a ludziom wykonującym dla nich pracę nic nie płacą, tylko radzą iść do sądu, jak zrobił J. Kaczyński wobec G. Birgfellnera. Z polskich przedsiębiorców się szydzi, a tymczasem ludzi zatrudnianych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest prawie siedem milionów” – czytamy w liście.

 

„Polska jest dzisiaj w poważnym niebezpieczeństwie. Grozi nam, że będą rządzili ludzie bez skrupułów, bez etyki i już głęboko zdemoralizowani. Żadna własność prywatna ani wolność osobista nie będzie bezpieczna pod dalszymi rządami PiS. Nikt nie będzie mógł być pewny, kto puka do niego o 6 rano. Zresztą w żadnym państwie autorytarnym nikt nie jest do końca bezpieczny i wolny. Dlatego apeluję do Państwa o determinację w dążeniu do zapewnienia dobrej przyszłości gospodarczej dla całego kraju. Pokażmy, że czujemy się odpowiedzialni za Polskę!” – kończy swój list Giertych.

Większości internautów spodobała się propozycja Giertycha. Nie brakowało jednak obaw: – „To nawet jest niegłupie, ale wymagałoby ogromnej mobilizacji i determinacji przedsiębiorców. Akcja „Daj premię” byłaby jak najbardziej korzystna dla państwa, gospodarki, dla pracodawców (wypłacą jednorazowo premię, ale przeżyją nieobciążeni głupimi pomysłami PiS), pracowników (premia)” – skomentował jeden z nich.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
HerodAntypisantyuzurpatorparagraf22Polka gorszego sortuJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Profesor Hartman na swoim blogu zebrał propozycje Kaczyńskiego z jego przemówień z różnych lat. Polecam ten tekst do przeczytania. Włos się na głowie jeży. Sporo jest także o średnich i małych przedsiębiorstwach prywatnych, o gospodarce, o wolności obywateli, o elitach, o ustroju państwa, o polityce wewnętrznej i zagranicznej. Jednym zdaniem: państwo = partia = PiS = prezes Kaczyński, a obywatele to niewolnicy partii i kościoła. Podałabym linka na ten artykuł, ale moderator wpisu nie puści, a szkoda, bo to powinna być lektura obowiązkowa przed obecnymi wyborami.

paragraf22
paragraf22

Podaj linka bez www.

antyuzurpator
antyuzurpator

Wpisałem w szukajce „blog hartman z przemówień kaczyńskiego” i wyskoczyło co trzeba, nawet dwa artykuły. Z 8.09.2019 – analiza osobowości i poczynań dyktatorka i z 18.09.2019 – właśnie wymieniony przez Ciebie.
Dosadnie, celnie i na wylot. Ten wredny konus szykuje nam nazistowsko-katolski kaczystan, któremu bliżej do Korei Północnej niż do Rosji Putina, a tym bardziej do Białorusi. Przy tym PRL, nawet w latach 50 i 60 ubiegłego wieku to był raj.

HerodAntypis
HerodAntypis

Dzięki za wskazanie artykułu. Linku nie trzeba. Przytomni znajdą beż problemu a głupcy i podanego na tacy nie przeczytają.

Jantar
Jantar

Szanowni komentatorzy, pisiorstwo się przeszło – nasze wypowiedzi zminusowane! Pod drugim tekstem na koduj mój komentarz o artykule prof. Hartmana także zminusowany. A więc można uznać, że tekst prof. Hartmana jest wyjątkowo trafny 🙂

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Siedem milionów ludzi, z których większość pewnie dotąd nie głosowała, bo im „wszystko jedno”. Niech choć połowa tym razem pójdzie, zrozumiawszy, że liczy się każdy głos. Ale to chyba marzenie ściętej głowy…