Giertych nie chce ugody. Będzie pozew przeciwko sędziemu Izby Dyscyplinarnej Adamowi Tomczyńskiemu

Giertych nie chce ugody. Będzie pozew przeciwko sędziemu Izby Dyscyplinarnej Adamowi Tomczyńskiemu

Przypomnijmy, że Izba Dyscyplinarna SN próbowała we wtorek ukarać Romana Giertycha karą porządkową w wysokości 3 tys. zł za zachowanie przed ID SN. Chodziło o to, że Giertych między innymi powiedział, iż Izba Dyscyplinarna nie jest sądem.

 

Na to sędzia Adam Tomczyński, przerwał obrady i podczas swojego wystąpienia przed mediami, nazwał Giertycha „obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym”.

W odpowiedzi mecenas opublikował list do sędziego (o czym pisaliśmy „Roman Giertych – „List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN”), w którym domaga się niezwłocznych przeprosin oraz wpłaty „30 tysięcy złotych na Polski Czerwony Krzyż (okradziony ostatnio przez działaczy PiS na kwotę 3 milionów złotych)”.

 

Sędzia Tomczyński przeprosić nie chce, ale wysłał… nie do Giertycha, a nie wiedzieć czemu, do portalu wPolityce.pl, oświadczenie, w którym tłumaczy, że słowo „obwiniony” zostało użyte jako sformułowanie potoczne (charakterystyczne dla uzasadnień ustnych) i nie wskazywało na przedstawienie adw. Romanowi Giertychowi zarzutów dyscyplinarnych na jakimkolwiek etapie postępowania”.

Do tego oświadczenia ustosunkował się mecenas Giertych pisząc na twitterze: „Pan Tomczyński tłumaczy się, że obwinionym nazwał mnie „potocznie”. Zamiast przeprosić jak mu podyktowałem, to zasłania się brakiem rozumienia znaczenia słów. Piszemy pozew.” I dodał: „I swoje kajające się oświadczenia panie Tomczyński proszę już wysyłać do mojego pełnomocnika @BarbaraGiertych.

Pełnomocnikiem mecenasa Giertycha jest jego żona Barbara Giertych, która poinformowała sędziego: „I muszę pana Tomczyńskiego zmartwić, ale mój Mocodawca @GiertychRoman nie wyraża zgody na ugodę. Przeprosiny i zapłata mają zostać wykonane tak jak w wezwaniu”.

Wart zauważyć, że odpowiedzialności za słowa muszą uczyć się nawet sędziowie Izby Dyscyplinarnej.

/md/

Źródło: Polityce.pl, twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MemiśsmętekdarooJOKIZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Nie odpuszczać kolaborantom.

JOKI
JOKI

BRAWO PANIE MECENASIE GIERTYCH TAK TRZYMAĆ

daroo
daroo

Bravoooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!! „walcowanie na zimno” jak niegdyś Kurskiego 🙂 tak trzymać i nie popuszczać

smętek
smętek

Tak trzymać Panie Mecenasie!

Memiś
Memiś

Wypalić prawem do żywego to łajdactwo.