Giertych o następcy Adama Bielana: zasługi nie poszły na marne…

Giertych o następcy Adama Bielana: zasługi nie poszły na marne…

Zawiadomienie na mnie i Dubois w sprawie rzekomego złego traktowania Birgfellnera złożone przez senatora nie powiodło się, ale zasługi nie poszły na marne…” – napisał na Twitterze Roman Giertych, komentując nominację Marka Pęka na fotel wicemarszałka Senatu. Zastąpi on Adama Bielana, który zdobył w majowych wyborach mandat w Parlamencie Europejskim.

Swoim wpisem na Twitterze mecenas nawiązał do zawiadomienia, które Marek Pęk złożył swego czasu do rzecznika Dyscypliny Adwokackiej ws. możliwości naruszenia etyki zawodowej.

Zdaniem PiSowskiego senatora działania obydwu mecenasów miały narazić Austriaka na odpowiedzialność karną. Adwokaci mieli uczynić z biznesmena „instrument do prowadzenia działalności politycznej”. „Boże, jak ten PiS kocha moich klientów” – mówił wówczas z drwiną Giertych.

Nowy wicemarszałek jest członkiem Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. W Senacie Marek Pęk pełnił dotąd funkcję wiceszefa Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej. Zasiada też w Komisji Infrastruktury oraz Komisji Ustawodawczej.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Pikanterii dodaje sprawie fakt, że prywatnie jest synem Bogdana Pęka, byłego senatora PiS, który kilka lat temu był bohaterem głośnego skandalu. Sieć obiegła wówczas fotografia, na której widać, jak pan senator w niedbałym stroju „zalega” na korytarzu sejmowego hotelu.

Władze partii Jarosława Kaczyńskiego ustaliły, że senator Bogdan Pęk feralnego wieczoru, był po prostu pijany. Za niedyspozycję zapłacił skreśleniem z list. Niedługo jednak pozostał w niełasce.

W krótkim czasie Fakt24 ustalił, że były senator został członkiem rady nadzorczej Banku Pocztowego S.A. W wyborach samorządowych został wybrany radnym sejmiku małopolskiego.

/j/

Źródło: PAP, Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o