Giertych o śmierci Dawida Kosteckiego. Kompromituje TVPInfo?

Giertych złożył do sądu skargę na odmowę wszczęcia śledztwa ws. dwóch wież Kaczyńskiego

Bokser Dawid Kostecki jeden z kluczowych świadków w sprawie tzw. afery podkarpackiej zmarł w zeszły piątek w Areszcie Śledczym w Warszawie -Białołęce. „Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem” – poinformowała Służba Więzienna.

 

Udział osób trzecich wykluczono, lecz poniedziałkowa „Gazeta Wyborcza” podała, że samobójstwo to mogło zostać upozorowane.

Prokuratura Krajowa nie widzi potrzeby ponownego zbadania, czy Dawid Kostecki popełnił samobójstwo

Wcześniej dziennik ujawnił treść notatki służbowej jednego z prokuratorów prowadzących sprawę, z której wynika, że na szyi boksera znaleziono ślady przypominające takie „powstałe w wyniku wkłucia igły„. Ta uwaga miała później nie zostać wzięta pod uwagę przez biegłych – pisze gazeta.

 

Wiadomość GW zdementowała TVPInfo powołując się na słowa rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie i poinformowała, że obok bruzdy wisielczej na szyi Dawida Kosteckiego znaleziono jedynie dwa małe strupy, które nie wzbudziły podejrzeń przeprowadzających sekcję zwłok i że według śledczych było to prawdopodobnie ugryzienie owada.

Miały powstać kilkadziesiąt godzin przed śmiercią mężczyzny. Sęk w tym, że informacja ta nie została potwierdzona w oficjalnym komunikacie prokuratury.

Skąd więc telewizja publiczna czerpała taką wiedzę – nie wiadomo. Mecenas Roman Giertych – pełnomocnik rodziny zmarłego złożył wniosek o ponowną sekcję zwłok i na Twitterze dowodzi, że śladu takiej teorii nie ma w materiale postępowania.

/p/

Źródło: naTemat /gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AleksanderGrzegorzJabisJerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerry
Jerry

Nie życzę nikomu dostać się w łapy dzisiejszej quasi-prokuratury. Toż to swoisty terror! Masz niewygodną wiedzę o przekrętach władzy to albo nie dożyjesz wyroku albo zabiją cię zaraz potem.
Nie do wiary, w jakim my państwie żyjemy.

Grzegorz
Grzegorz

Dziwię się,że nie zrobiono kopii tych filmów i dokumentów.Uważam,że każdy urzędnik państwowy w obecnych czasach powinien robić kopie wszystkich dokumentów gdzie pojawiają się członkowie PiS-u i ich poplecznicy!

Jabis
Jabis

Sprawa śmierci świadka w/s OLEWNIKA! Ziobro żąda dymisji ministra sprawiedliwości i … min. prof. Ćwiąkalski podał się do dymisji. Kolej na dymisję min. mgr Ziobry!

Aleksander
Aleksander

Rzeczpospolita Polska Mafijna.