Giertych o Tusku: „Ktoś wreszcie powiedział to głośno”

Roman Giertych - "List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN"

Można bez zbytniej przesady stwierdzić, że tweet Donalda Tuska wywołał komentarze na całym świecie. – „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał były polski premier. W Polsce – z oczywistych względów – jest komentowany najgoręcej.

Do słów Tuska odniósł się także na Facebooku Roman Giertych. – „Ktoś wreszcie powiedział to głośno. Dotychczas udawaliśmy, że nic specjalnego się nie dzieje. Ot, w Polsce nastąpiła zmiana rządu, a ten realizuje swój program. Tymczasem prawda jest brutalna. Żadni agenci Putina nie działaliby inaczej niż PiS”.

Były wicepremier w rządzie PiS sprzed 10 lat pogrupował dziedziny życia publicznego, w których – jego zdaniem – obecni rządzący dokonali fatalnych dla Polski zmian. Zaczął od polityki obronnej i wymienił m.in. „ośmieszanie munduru polskiego żołnierza przez oddawanie hołdu smarkaczom, brak zakupu jakiegokolwiek sprzętu wojskowego przez dwa lata, marnowanie pieniędzy wojska na cele niemilitarne, rozwalanie jednostki GROM, wreszcie jak powiedział Prezydent RP „ubeckie metody” wobec nieposłusznych generałów”. Giertych uważa, że to „spektakl godzący w podstawowe interesy Polski i obiektywnie działający na rzecz Putina i Rosji”.

Tusk ma racje. PiS działa na rzecz Kremla.Ktoś wreszcie powiedział to głośno. Dotychczas udawaliśmy, że nic…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna na 19 listopada 2017

Polityka zagraniczna w wykonaniu PiS to – zdaniem Giertycha – konfliktowanie się ze wszystkimi. – „Konflikt z Unią, Niemcami, Francją, Czechami, Włochami, Grupą Wyszehradzką oraz najświeższy konflikt z Ukrainą to czyste marzenie Putina. Kontakty wyłącznie z prorosyjskimi politykami amerykańskimi. Wszystkie te ruchy PiS robi w czasie, gdy Rosja utrzymuje aneksję Krymu i okupuje wschodnią Ukrainę”.

Także zmiany dokonywane przez PiS są – według byłego wicepremiera – na rękę Rosji. – „Próby likwidacji niezależnego sądownictwa oraz niezależnej PKW oraz zlikwidowanie niezależnego Trybunału to akty de facto stawiające nas na drodze do opuszczenia UE. Rozwalenie UE to marzenie Putina”. Giertych uważa, że „oczywistym i ostatecznym celem tych wszystkich działań jest wyjście z UE. Taki jest też strategiczny plan Rosji w odniesieniu do Polski. Uważam, że Putin z Kaczyńskim musiał się już dogadać. Być może kosztem Ukrainy. To tłumaczyłoby irracjonalne działania zmierzające do podgrzania wzajemnych animozji i przygotowywanie nastrojów antyukraińskich w Polsce”.

Giertych kończy swój wpis przypomnieniem słów Donalda Tuska. – „Kiedyś premier Tusk o aferze, która zniszczyła poparcie dla PO, powiedział, że „była pisana cyrylicą”. Dzisiaj już wiemy bardzo dużo o tym, że oprócz Rosjan w sprawie maczali palce ludzie związani z obozem obecnej władzy”.
(Źródło: Facebook)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SamochahannaTedMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Werbalne potępianie Putina przez pisowskich łajdaków nic nie znaczy. Liczą się CZYNY, tutaj w 100% zgadzam się z Romanem Giertychem. Wygląda na to, że i Donald Tusk nie wytrzymał. Chyba już i czas po temu, zważywszy na wściekły jazgot psów pisowskich. Być może Tusk nie napisałby tego tweeta, gdyby pisiory go nie lżyły i nie znieważały wcześniej. Powiedzmy sobie to wyraźnie, PiS JEST AGENTURĄ ROSYJSKĄ W POLSCE, i jako organizacja przestępcza ta partia powinna zostać zdelegalizowana. Mówią o tym wprost artykuły od 127 do 131 Kodeksu Karnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Ted
Ted

To wszystko oznacza jedno – Kaczyński nie cofnie się ani o krok. Nikt nam nie pomoże – UE ma swoje problemy Zresztą po to właśnie są te ciągłe ataki na Unię, by im się nawet do głowy nie przyszło by „umierać za Gdańsk”.
Mogą nam sąsiedzi ze wschodu pomóc, zwłaszcza takie jeden „ciepły” człowiek.
Skończyć się to może tylko w jeden sposób – wyjściem ludzi na ulicę a wtedy …..

hanna
hanna

POPIERAM WYPOWIEDZ PANA GIERTYCHA , NIESTETY PIS KONFLIKTUJE SIĘ Z KAŻDYM , KTO , NIE POPIERA ICH POMYSŁU DEMOLOWANIA PAŃSTWA.

Samocha
Samocha

Chciałam rzucić żarcikiem onegdaj w sprawie wycinki puszczy, że potrzebna, by oczyścić szlaki drogi wytyczyć. Czy w kontekście to rzeczywiście tylko żarcik…..?