Giertych: PiS to bolszewia

Marian Banaś może prześwietlić sytuację majątkową nawet premiera i to jest jego broń – przekonuje Roman Giertych

Roman Giertych na swoim blogu tłumaczy przyczyny negatywnego stosunku partii rządzącej do lekarzy i w ogóle wszystkich wolnych zawodów. Według byłego wicepremiera, PiS ich nienawidzi ich, „bo coś umieją i są niezależni”.

W tym kontekście podkreśla, że „rządzą nami dzisiaj ludzie, którzy zasadniczo w normalnym, rynkowym życiu nie mieliby żadnych szans”. Przekonuje, że każdy, kto samodzielnie wykonuje jakąś pracę jest PiS podejrzany, bo sami nie mają zielonego pojęcia o tak oczywistych i prostych czynnościach, jak choćby zatrudnianie pracowników, wystawianie faktur i samodzielne opłacanie ZUS- owskich składek. Tych niezależnych od państwa – zdaniem Giertycha – PiS chciałby usunąć ze swojej drogi. Stąd najlepiej, żeby np. lekarze rezydenci – wyemigrowali.

Dlaczego tak jest według Giertycha? – „Bo PiS nie jest partią prawicową, za jaką uchodzi, ale czysto socjalistyczną z światopoglądem o. Rydzyka, który stanowi pomieszanie pewnych idei katolickich i nacjonalistycznych” – dowodzi na Facebooku. – „PiS jest partią narodowo-socjalistyczną, której główną siłą jest odwołanie się do kompleksów ludzi, którym się w życiu mniej udało wobec tych, którym się udało. I dla PiS bez znaczenie jest to, że większość tego naturalnego zróżnicowania społeczeństwa jest wynikiem tego, że ci, którym się udało po prostu lepiej pracowali. Tymczasem cała propaganda PiS przeciwko sędziom, lekarzom, adwokatom, przedsiębiorcom etc. jest sposobem na zbudowanie klasowego poparcia. Sposób ten był charakterystyczny dla bolszewików”.

Przypomina, że właśnie na tym opierał się cały komunizm „jako system zakładający wymianę elit wytworzonych przez wieki w wyniku naturalnych procesów społecznych na elity powiązane partyjnie, które tworzyły się przez wspólne dążenie do władzy i jej sprawowania. Skończyło się to oczywiście klęską gospodarczą i społeczną, ale miało ogromną siłę, gdyż do elit społecznych wynosiło ludzi, którzy w normalnych warunkach nigdy by do nich nie trafili. Dokładnie to samo dzieje się dzisiaj”.

Bolszewia.Dlaczego PiS nienawidzi lekarzy? Bo coś umieją i są niezależni. Rządzą nami dzisiaj ludzie, którzy…

Opublikowany przez Roman Giertych – strona oficjalna na 13 października 2017

Giertych zadaje zasadne pytania: – „Czy młody reporter po „uczelni” o. Rydzyka miałby w normalnym państwie szansę zarobić 20 tysięcy miesięcznie?”. I sam odpowiada: – „Nigdy”. Stawia także pytania o niesłychanie wysokie zarobki Małgorzaty Sadurskiej i licznych „Misiewiczów”. – „Nie mają wykształcenia, doświadczenia ani zdolności. Ich jedyną „rynkową” przewagą są znajomości partyjne” – pisze Giertych. Były polityk jest przekonany, że właśnie dlatego „nienawidzą wszystkich tych, którzy samym swym istnieniem, jak ci młodzi lekarze-rezydenci, kłują ich w oczy. Bo nie mogą ich podmienić. Nie da się z Bartka Misiewicza po „studiach” w Toruniu zrobić lekarza. Ten zawód jest zamknięty dla tych, którzy nie skończyli medycyny. Więc sama obecność lekarzy w Polsce przypomina misiewiczom, że ich awans nie wynika z pracy i nauki tylko z koneksji partyjnych. I to wystarczający powód, aby ich nienawidzić i życzyć im emigracji. Stąd to: „niech jadą!”. Bo PiS to bolszewia”– kończy swój wpis Roman Giertych.
(źródło: Facebook)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DONHANNANihilTomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Dla PiS’u lekarze nie są potrzebni, wystarczy aby wziąć różaniec do ręki i się pomodlić, a Matka Boska wszystko załatwi. Modlitwa, jako realne narzędzie oddziaływania na fizyczną rzeczywistość, jest dla ludzi tej opcji całkowicie oczywista. Nie mamy wojska do obrony – odmówimy na granicy różaniec, susza – pomodlimy się o deszcz, nie mamy lekarzy, żeby leczyć – przeprowadzimy szturm modlitewny. Tak w ogóle to po co się wysilać, kształcić, pracować, przecież jest napisane „Popatrzcie na ptaki na niebie: nie sieją, nie żną, nie gromadzą w magazynach, a wasz Ojciec niebieski je żywi. Czy wy nie więcej znaczycie niż one?”

Nihil
Nihil

Religie prowadza narody do upadku

HANNA
HANNA

DOKŁADNIE , CAŁY PIS , JEST ZAKOMPLEKSIONY. RZĄDZA WŁADZY ODEBRAŁA IM RACJONALNE MYŚLENIE.

DON
DON

„PiS nie jest partią prawicową, – PiS jest partią narodowo-socjalistyczną”

Otóż to. Upośledzone przygłupy z opozycji nie tylko nie wpadły na to żeby ich nazywać po imieniu ośmieszając tym pisaur zamiast nobilitować ale nawet nie wpadli na to żeby nie mówić ‚prawo i sprawiedliwość’ – samemu wbijając w głowy ludzi codziennie że pisuar to prawo i sprawiedliwość.