Giertych pisze do Morawieckiego: „Plan B. Banaś na Prezydenta!”

Roman Giertych Ziobrystom się nie kłania…

List Romana Giertych do Mateusza Morawieckiego nosi tytuł „Plan B. Banaś na Prezydenta!”. – „Wiem, wiem panie Premierze, że nikt Pana poważnie nie traktuje i ludzie powszechnie uważają Pana za popychadło Kaczyńskiego, które może najwyżej po raz kolejny nakłamać, ale jednak ze względu na funkcję premiera RP, którą przed Panem sprawowało wielu porządnych ludzi, warto jednak mieć poczucie odpowiedzialności za słowo. Dlatego postanowiłem pomóc Panu i wymyśliłem realny plan B” – tak rozpoczyna się ten list.

 

Giertych pisze, żeby Morawiecki i reszta polityków PiS porzuciła złudzenia, że opozycja poprze partię rządzącą w sprawie ewentualnej zmiany Konstytucji. Ten pomysł zgłasza wielu funkcjonariuszy partii rządzącej jako jedyną możliwość odwołania prezesa NIK.

Adwokat więc – jak zwykle – spieszy z „dobrą radą”. – „PiS musi zgłosić Banasia na Prezydenta! Pozornie pomysł wydaje się nierealny (ale czyż realnym jest prośba o pomoc do PO?), ale za Jego kandydaturą przemawiają ważkie argumenty” – proponuje.

 

Wymienia więc te argumenty w kilku punktach. – „Po pierwsze – odejdzie wówczas z NIK. Inaczej go nie wyrzucicie i będzie Was kontrolował do bólu. Po drugie – wszyscy Dudzie zarzucali niesamodzielność, a Banaś jedyny jest w PiS, który się prezesowi postawił i wygrał. Po trzecie – Banaś jest niezależny finansowo i może trochę kampanię sam sfinansować. Po czwarte – ludzie Banasia kochają, bo w jego pokojach odpoczywali po ciężkiej pracy przy budowie aut elektrycznych. Po piąte – Banaś to szczęściarz (podarunki z kamienic rzadka to bowiem sprawa), a szczęście w polityce jest niezbędne. Po szóste – Banaś się nagłośnił jako mało który z polityków PiS. Po siódme – Banaś ma piękne zdjęcie z Dudą, które się na bilbordach podpisze: „Poparliście mnie, to poprzyjcie i Banasia”.

Giertych ma też pomysł, co zrobić z Andrzejem Duda, któremu może nie spodobać się ten pomysł. – „Obiecacie mu ambasadora w Szwajcarii, to chętnie pojedzie. A jak żal będzie prezesowi ambasady dla niego, to kupicie mu za partyjne pieniądze Skipasa na cały sezon” – proponuje adwokat.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MAFIA PIS DO DYMISJI
MAFIA PIS DO DYMISJI
3 grudnia 2019 20:44

BARDZO DOBRE ROZWIĄZANIE

Jacek Doliński
Jacek Doliński
4 grudnia 2019 00:18

Giertych – satyryk bije na głowę Giertycha – polityka (z okresu pierwszej PiSlandii).