Giertych po wejściu do łazienki z agentami CBA stracił przytomność. Został przewieziony do szpitala 

Prokuratura przedstawi zarzuty Giertychowi w… szpitalu

Roman Giertych został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA – podczas przeszukania jego domu w Józefowie niespodziewanie stracił przytomność. Poinformowała o tym Maria Giertych, córka mecenasa, która od początku relacjonuje działania służb przeciwko jej ojcu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Do omdlenia Giertycha miało dojść w toalecie, do której wszedł, wraz z agentami CBA. Mężczyzna został zatrzymany wraz z grupą innych osób.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu oskarża Giertycha i kilka innych osób o udział w wyprowadzeniu niemal 92 milionów złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. Mecenas twierdzi jednak, że przyczyny zatrzymania są stricte polityczne.

 

Podobnego zdania jest m.in. znany adwokat Jacek Dubois. Przekazał on mediom, że funkcjonariusze od dłuższego czasu chodzili za Giertychem i zbierali na niego haki. „Chodzili za nim i szukali haka. Giertych jest niewygodny dla władzy, walczy o prawa człowieka, wiedział, że próbują coś na niego znaleźć. Teraz próbuje się dyskredytować pod zarzutem niegospodarności” – powiedział mec. Dubois.

Zostań patronem KODUJ24.PL

W niewinność Giertycha wierzy też lwia część polityków opozycji i ekspertów. Wskazują oni na to, że działania CBA mogą mieć na celu „przykrycie” kryzysu.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
16 października 2020 08:25

W przeciwieństwie do B. Blidy Giertych nie miał przy sobie rewolweru

Jantar
Jantar
16 października 2020 11:53
Reply to  daroo

Do dziś tak naprawdę nie wiadomo, czy ten rewolwer rzeczywiście był jej, czy może go podrzucili. Sprawa nie została do końca wyjaśniona i nigdy nie zostanie. A po zeznaniach byłego agenta Tomka o tym, jak działają pisowskie służby, można się spodziewać absolutnie wszystkiego.

precz z podłą dyktaturą
precz z podłą dyktaturą
16 października 2020 13:43
Reply to  daroo

Czasy się zmieniają, wystrzał to huk i kłopot, a teraz już z pewnością mają różne odmiany „nowiczoków”!Chłopcy z ferajny mają przecież dostęp do wszelkich nowinek, np. Pegasus….

Jantar
Jantar
16 października 2020 12:01

No i oczywiście zatrzymanie Giertycha było wczoraj jedynką w Wiadomościach kurwizji. Na grupie telewizyjnej relacjonują, że Wiadomości wyemitowały duży „materiał reporterski” na temat Giertycha i jego powiązań z Nowakiem i „przestępczą Platformą Obywatelską”. A więc mamy zrobiony wstęp do delegalizacji PO.

Dodatkowo jako drugi materiał poszedł reportaż na temat Unii Europejskiej, w którym była mowa, że Unia blokuje tak potrzebne reformy wymiaru sprawiedliwości, żeby przestępcy w rodzaju Giertycha, Nowaka i innych skorumpowanych polityków PO pozostali bezkarni, że Unia narzuca Polsce jakieś prawa specjalne dla przestępców pedofilów (LGBT+), że Unia chce nas pozbawić naszej religii, kultury i narodowości poprzez narzucanie nam obcych kulturowo, religijnie, mentalnie i narodowościowo imigrantów, a także że Unia chce nam odebrać fundusze które nam się należą, bo nie chcemy spełniać jej żądań.

Jak dla mnie to przygotowanie do polexitu, żeby Polacy nie protestowali. A zresztą, jak Kaczyński taką decyzję podejmie to wystarczy tylko uchwała Sejmu, a tą uzyska bez problemu, bo ma większość. Ewentualne protesty Polaków zdusi wtedy przy pomocy Obrony Terytorialnej, którą po to właśnie kazał odpowiednio dobrze uzbroić.

antyuzurpator
antyuzurpator
16 października 2020 14:28
Reply to  Jantar

I właśnie aby sprawdzić i zapewnić sobie tą większość dla polexitu, zrobił ustawę futerkową i teraz „stawia do pionu” wyłamujących się własnych przyciskaczy guzików, jednocześnie eliminując swoich największych wrogów – tych, którzy najlepiej znają jego i jego partię i mogą ujawnić i rozgłosić kulisy i prawdziwe cele tego wszystkiego.

daroo
daroo
17 października 2020 08:42
Reply to  Jantar

Z tą Obrona Terytorialną to ja bym się tak nie napinał ,bo jeśli im się zdaje że tylko oni maja broń to mogą mieć „niespodziankę” życia. poza tym większość z nich bawi się w ASG a plastikowe kuleczki to nie to samo co latający wokół ołów. Polacy są znani z tego że po osiągnięciu „punktu krytycznego” ( mam wrażenie że to już blisko) potrafią zrobić rozpierduchę

Zaneta
Zaneta
16 października 2020 12:29

Sytuacja w Polsce niczym nie rozni sie od tej w Rosji Pisie nie maja żadnych zahamowań w usuwaniu niewygodnych ludzi

antymoher
antymoher
16 października 2020 20:45

CIEKAWE CZY BADANIE TOKSYKOLOGICZNE WYKAŻE NOWICZOKA,CZY INNE ŚWIŃSTWO!!!!!!