Giertych: „Prawo i Sprawiedliwość idzie w piach”

Najnowszy sondaż: PiS traci zdolność samodzielnego rządzenia

– „Widzę trend sondażowy, który wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość, mówiąc kolokwialnie, idzie w piach. PiS w wyborach przegra. I to znacząco. Wyniki PiS są gorsze, a w Polsce taka despotyczna władza i tak zyskuje w sondażach, gdy rządzi” – stwierdził Roman Giertych w programie Tomasza Lisa w onet.pl. – „Będziemy mieli wielu szlachetnych Wallenrodów, którzy objawią się na krótko przed wyborami”. – „Zobaczą, że władza Prawa i Sprawiedliwości nie będzie trwać wiecznie. Będą mówić, że zawsze byli przeciwko, ale dopiero teraz się objawili” – powiedział Giertych.

https://twitter.com/jola_mor/status/1006186260757704704

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) traci 5 pkt proc. w porównaniu z sondażem z początku maja i ma tylko 33 proc. PO ma 26 proc. Na trzecim miejscu ponownie SLD z wynikiem 10 proc. – „Sytuacja jest stabilna z niekorzyścią dla PiS. Był niedawno sondaż, gdzie partia rządząca miała 40 proc. Ale większość badań pokazuje dosyć powolny, ale systematyczny spadek poparcia – tak samo powolne, ale systematyczne pięcie się w górę PO oraz stabilną sytuację SLD” – skomentował w rp.pl. dr Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego.

Giertych odniósł się także do wymiany zdań w KFC między Andrzejem Dudą a kobietą, która zapytała prezydenta, dlaczego łamie Konstytucję. – „To zdarzenie było haniebne. Polityk na spacerze, w prywatnej sytuacji, powinien oczekiwać przede wszystkim aplauzu, oklasków…” – ironizował Giertych. – „Wydaje mi się, że takie zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy to przejaw tej nerwowości, którą widać w Prawie i Sprawiedliwości. Oni widzą, że zbliża się ich koniec. A jeszcze rok temu nie dostrzegali takiej możliwości – podkreślił.

bt

Źródło: onet.pl, rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MirekbartAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Kulawa Partia nie może dojść daleko.

bart
bart

Być może za wcześnie, żeby witać się z gąską, ale bardzo chętnie Polacy zobaczą: PiS w opozycji, a jego liderów w więzieniu. Za różnie realizcowaną zdradę Polski

Mirek
Mirek

Wy znowu swoje. Tak jak na PiS nie głosowała większość tak i większość nie zagłosuje na opozycję. Taki klimat, że połowa ma wybory w d…
Inna sprawa, że Giertych ma wyraźny kompleks pisu.