Giertych pyta, skąd prezes NBP wie, że były szef KNF zostanie wypuszczony z aresztu?

Sąd oddalił dwa wnioski NBP o usunięcie tekstów o aferze KNF

– „Prezes NBP zapowiedział dziś, że prokuratura nie wystąpi o przedłużenie aresztu wobec Marka Ch. Skąd powziął taką wiedzę? Rozmawiałem z prokuratorami prowadzącymi sprawę 2 dni temu i powiedzieli, że nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Czy prezes NBP ustalił to wyżej?” – zapytał na Twitterze Roman Giertych, pełnomocnik bankiera Leszka Czarneckiego, który nagrał rozmowę z byłym szefem Komisji Nadzoru Finansowego. Chrzanowski proponował bankierowi zatrudnienie swojego znajomego prawnika Grzegorza Kowalczyka w banku Czarneckiego w zamian za przychylność KNF.

Markowi Chrzanowskiemu prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej. Są zdecydował, że były przewodniczący KNF ma pozostać w areszcie co najmniej do 26 stycznia. Po ujawnieniu nagrania Adam Glapiński bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat Chrzanowskiego. Mówił, że „bardzo go poważa i ceni”. – „To człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy i wybitny profesjonalnie. Obyśmy mieli więcej takich 37-letnich profesorów w pełni profesjonalnych, uczciwych i szlachetnych” – stwierdził prezes NBP.

– „Obawiam się, że prokuratorzy prowadzący sprawę KNF mogą dysponować mniejszą wiedzą niż sam Prezes Glapiński, który wiedzę o modus operandi Prokuratury w tej sprawie zaciąga bezpośrednio u najwyższego, czyli ZZ”; „Litości. W dwa dni, a w zasadzie dwie noce PIS potrafi przepuścić projekt ustawy przez Sejm włącznie z podpisem Adriana. Przecież wiele mogło się zmienić w ostatnich dwóch dniach”; – „To jest dowód na to, że spotkania na Nowogrodzkiej z Glapińskim do czegoś się przydają. Wg mnie pełna kontrola nad śledztwem aferą KNF, stąd ta wiedza”;

– „Panie Romanie, sprawa jest prosta raczej. Decyzję o zwolnieniu czy aresztowaniu kogokolwiek podejmuje czerwony i pucułowaty na twarzy Pan o ksywie „Zero” po konsultacji na Nowogrodzkiej u Naczelnika Polski i Zbawcy narodu. Tak mi dziecko powiedziało, a wiadomo dzieci mądre są” – komentowali wpis Giertycha internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MadoZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Jak to skąd wie. Zadzwonił i zapytał, to mu grzecznie odpowiedzieli.

Mado
Mado

E tam… zadzwonił. Od dzwonienia to on ma sowicie opłacaną dyrektor komunikacji.