Giertych radzi Kaczyńskiemu wygaszenie funkcji prezydenta

Jest pogoda dla adwokatów

W chwilach przełomowych dla rządzących donośnym głosem przemawia były polityk Roman Giertych. Tym razem zaraz po decyzji głowy państwa w sprawie zmian w sądownictwie mecenas zwrócił się ze specjalnym listem do Jarosława Kaczyńskiego.

„Przed chwilą dowiedziałem się o okropnej zdradzie, która spotkała Pana i pańską partię. Prezydent RP przyłączył się do puczu zdradzieckich mord i kanalii, które od tygodnia spacerowały w celu obalenia rządu tysiącletniej Polski” – pisze Giertych do lidera PiS.

W dalszej części swego listu mecenas wyraża Kaczyńskiemu swoje wielkie współczucie. – „Wiem, że jak Pan już się obudzi, to nie będzie Pan miał dzisiaj dobrego dnia (nie zawsze jest ten dzień, w którym człowiek się dowiaduje, że jego zamach stanu się nie udał), ale od czego jest Pana wypróbowany przyjaciel, czyli ja”.

Mecenas nie jest gołosłowny i spieszy z dobrą radą, która może okazać się prawdziwym plastrem na ranę prezesa i całego PiS–u. – „Otóż moja rada jest prosta. Należy przeforsować ustawę o wygaszeniu funkcji Prezydenta!”.

Giertych ma już gotowy projekt ustawy z artykułami:
„Art.1. Urząd Prezydenta RP nie może być pełniony przez osobę, która w dniu wejścia w życie ustawy nie skończyła 50 roku życia.
Art. 2. W przypadku, gdy w dniu wejścia w życie ustawy urząd Prezydenta jest pełniony przez osobę niespełniającą kwalifikacji z art. 1 urząd Prezydenta podlega wygaszeniu.
Art. 3. Z chwilą wygaszenia funkcji Prezydenta RP funkcję tę pełni osoba wskazana przez prezesa partii, która ma największą liczbę posłów w Sejmie RP.
Art.4. Ustawa wchodzi w życie dzień przed podpisaniem jej przez Prezydenta lub osobę pełniącą tę funkcję zgodnie z art.3”.

Mecenas kończy list w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku obywatelskiego: „Genialne, co?” – pisze i zaznacza, że jako prawnik żadnych gratyfikacji od prezesa nie oczekuje. Na jego barkach pozostawia natomiast brzemię przeforsowania tak pomyślanej ustawy. „Przegłosowujemy ustawę (wcześniej Pani Przyłębska ogłosi, że jest ona konstytucyjna), a dzień przed terminem jej podpisania podpisuje ją wskazana przez Pana osoba (np. pani Basia albo Błaszczak, albo Suski). Myślałem, żeby zamiast osoby dać w ustawie istota, to wówczas mógłby podpisać kot, ale minister Szyszko mógłby być zły, gdyby zwierzę uzyskało jakieś prawa. W ten sposób ogłasza Pan odzyskanie urzędu Prezydenta, który wycofuje veto i Pana plan powsadzania wszystkich może się udać!”.

List kończy podpisem: – „Pana wierny były wicepremier Roman Giertych”.
(źródło: Facebook)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
jotPedziwiatrJadziainvictusBozena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pan Roman Giertych staje się powoli pierwszym jajcarzem politycznym RP. Gratuluję poczucia humoru!!!!!

Ola
Ola

Nie kuś kurdupla, człowieku. Przecież on gotów wprowadzić to w życie.

bart
bart

Dobre, dobre. Co prawda trudno mi uwierzyć, że Giertych całkiem znormalniał, pamiętam jego homofobiczne wypowiedzi i głupoty, jakie robił jako szef MEN, ale ok, niech będzie, Wspólny wróg jednoczy,
Przy okazji taki stary dowcip mi się przypomniał.
Jak wygląda Kaczyński w spodniach Giertycha?
Przez rozporek.
Howgh.
P.S. bardzo proszę admina forum o przepuszczenie tego wpisu, choć wiem, że może się wydawać nieco frywolny 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

PIs-uary milczą, natomiast ich głupie miny – BEZCENNE!!!! Dla was pisuary – – – 😛

revel
revel

A bidety mają nieliczni, prawda?

jot
jot

Zieliński (ten od policji) z pewnością nie ma, wydziwiał swego czasu.

Jose
Jose

już dawno to powinien prezes wybrać KOTA prezydentem; mógł być koń Kaliguli senatorem, może być kot prezydentem…

eugo
eugo

Jajcarz z tego Końskiego Łba się zrobił.
Ale w tej walce wszystkie szable są potrzebne.
Panie były wicepremierze,wydoroślał Pan!

Kasia
Kasia

Panie Romku – kocham Pana jak Tomasza Kota w „Ciachu”

Bozena
Bozena

Brawo Panie Giertych! Chyba przeczytal Pan cos W. Gombrowicza.

invictus
invictus

do Bozeny Nie należy obrażać Giertycha! Przecież on skreślił Gombrowicza z listy lektur szkolnych! A kto za mało książek zna, to mu się rzuca na twarz….(W.Młynarski)

Jadzia
Jadzia

hahhaha Pan Roman ma doskonałe poczucie humoru, jaki ten Jarek to prosty swój chłop, na stare lata ludzie dziecinnieja i tupia kaczymi nozkami jak cos sie nie uda

Jadzia
Jadzia

nie kus Roman nie kus toz to ten misterny plan może sie Jarkowi udać:) ahahha

Pedziwiatr
Pedziwiatr

(-;