Giertych: „Rydzyk jest zdolny do zbudowania własnej partii”

Bogdan Święczkowski podpadł mecenasowi Giertychowi na całego

– „Ja bym się przyłączył do pierwszej części wypowiedzi premiera Morawieckiego i też bym wezwał Matkę Najświętszą, żeby w opiece miała naród cały i doprowadziła w przyszłym roku, aby ci faryzeusze, obłudnicy i w części skorumpowani ludzie odeszli od władzy w naszym kraju” – tak skomentował w TVN 24 Roman Giertych „słynne” już wezwanie premiera do Matki Boskiej: – „Miej w opiece naród cały, również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja”.

Zapytany, dlaczego politycy partii rządzącej tak gremialnie uczestniczą w obchodach urodzin niewielkiej w gruncie rzeczy stacji radiowej, Giertych stwierdził, że „ojciec Rydzyk jest zdolny do zbudowania własnej partii”. – „To jest element, który dla PiS-u jest bardzo groźny. Gdyby powstała partia wokół pana Macierewicza czy wokół Zbigniewa Ziobro, wspierana przez ojca Rydzyka, to byłby realny podmiot, który byłby te między pięć a dziesięć procent zabrać PiS-owi, dlatego PiS tak bardzo zabiega i jest gotowy na klęczkach do Torunia przybywać”.

Mecenas odniósł się także do kwestii skierowania do sądu przez NBP wniosków, dotyczących usunięcia artykułów o aferze KNF. – „Nie ma najmniejszych szans w sądzie, żeby coś takiego się utrzymało, bo byłoby to sprzeczne z konstytucyjną zasadą, która wprowadza w Polsce wolność słowa. Jeżeli mówimy o aferze korupcyjnej, to oczywiście, że media mają prawo o tym pisać i próba zablokowania tego pisania przyniesie odwrotne skutki od zamierzonych” – powiedział Giertych.

Giertych został też zapytany, czy zamierza wrócić do czynnej polityki. – „Nie wykluczam startu w wyborach do Senatu w przyszłym roku” – odparł były wicepremier. Dodał, że nie zamierza zakładać partii politycznej. Jak się wyraził, będzie zabiegał o poparcie partii opozycyjnych, ale nie powiedział, której.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MagdaWaldek.KeckiMieszkaniecParagraf22Polka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlenaa
Marlenaa

ten Pan Giertych to sobie może pogadać, tyle w temacie. Nie jego sprawa

Anna
Anna

Ale przynajmniej ma odwagę mówić i to mądrze ,w przeciwieństwie do naszych rządzących .

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jak to nie jego sprawa? Jest obywatelem tego kraju, więc wszystko, co tu się wyrabia, to jego sprawa. Tak samo jak Pani albo moja. Tyle w temacie.

Paragraf22
Paragraf22

Co nie jest jego sprawą? Wyjaśnij proszę.

Anon
Anon

Własnej partii? Dobry żart. Każdy może założyć partię, ale nie ma żadnych przesłanek aby o. Tadeusz miał ją zakładać.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Nowa partia pewnie powstanie bo jest potrzeba partii prawicowej, a na razie w Polsce nie ma partii prawicowej. Są same lewicowe.

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Oby powstała partia powiązana z o. Rydzykiem. Może wtedy w końcu się coś zmieni na lepsze.

Magda
Magda

Bardzo popieram tą inicjatywę, na pewno to będzie wielki przełom w polityce.