Giertych: to jest nagonka PiS na Tuska i jego rodzinę

Giertych: to jest nagonka PiS na Tuska i jego rodzinę

„Jest mi wstyd, że polska prokuratura dokonuje wezwania przewodniczącego Rady Europejskiej i to w takiej formule wysyłania wezwań, zamiast zadzwonić, zamiast ustalić, zamiast spróbować dopasować termin” – komentował w „Kropce nad i” mecenas Roman Giertych. Adwokat uważa, że byłemu premierowi RP należy się inne traktowanie, choćby tylko dlatego, że w przeciwieństwie do szeregowego obywatela RP jest przewodniczącym Rady Europejskiej i „wypełnia dla Polski bardzo ważną misję”. Pytany, czy to prawda, że jest pełnomocnikiem Donalda Tuska w tej sprawie, odparł, że „w tej sprawie ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza”.

W czwartek rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska poinformował, że ten stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek. Prokuratorzy będą pytać byłego premiera o kulisy zawarcia umowy przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa. – „Mamy do czynienia z pewnego rodzaju nagonką, która dotyczy zarówno Donalda Tuska, jak i jego rodziny” – stwierdził Roman Giertych. Przypomniał słowa Marka Suskiego, członka sejmowej komisji ds. Amber Gold i posła PiS, jakoby syn byłego premiera Michał Tusk, rzekomo ostrzeżony przez ojca, miał przestrzec z kolei Marcina P., współtwórcę Amber Gold. Giertych oznajmił, że sprawa będzie skierowana do sądu z żądaniem, aby Marek Suski wpłacił 50 tysięcy złotych na WOŚP. Mecenas dodał, że w czwartek „pan Marek Suski powiedział zdanie, które już zupełnie świadczy o tym, że nie ma kontaktu z rzeczywistością. Stwierdził, że Michał Tusk był podejrzany w sprawie Amber Gold. Michał Tusk nie był podejrzany. Toczyło się śledztwo, które zostało umorzone, a sąd jednoznacznie stwierdził, że żadnych zarzutów wobec niego być nie może”.

Giertych komentował też sondaż dotyczący ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. W sondażu, przeprowadzonym przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24, 57 procent respondentów opowiedziało się za dymisją szefa MON, 26 procent – przeciwko jego odwołaniu. – „Zdumiała mnie informacja, że aż 26 procent uważa, że Antoni Macierewicz dobrze pełni swoją funkcję i nadal powinien być ministrem obrony narodowej. Co można więcej zniszczyć?” – zapytał Giertych, komentując działania Macierewicza. – „Samochody zniszczone, helikopterów nie ma, przetargi zamrożone, pieniądze niewydane, obrona terytorialna w powijakach, relacje międzynarodowe nadwyrężone, a broń elektromagnetyczna nieznaleziona”.

Były wicepremier stwierdził, że „w historii świata wiele razy mieliśmy sytuacje, w których władza demokratyczna próbowała metodami półlegalnymi albo nielegalnymi utrwalić swoje władanie poza demokratyczny mandat”, w których według niego były zazwyczaj używane trzy elementy: próba przejęcia wojska, sądów i mediów. – „We wszystkich trzech elementach widzimy dzisiaj bardzo daleko idącą ofensywę ze strony Prawa i Sprawiedliwości, która wskazuje na to, że ta partia dramatycznie boi się chyba następnych wyborów” – ocenił mecenas.
(Źródło: tvn24)

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
30 marca 2017 23:13

Znosimy ten cały pisowski syf bo co?Bo nie ma kartek na żywność,bo są telewizory i meble w sklepach,bo jeszcze możemy wyrażać publicznie swoje opinie?A co będzie jak i to nam zabiorą?

Sławomir
Sławomir
31 marca 2017 11:58
Reply to  Nihil

Po 2020 buda z Dudą i głupotą będzie siedzieć. Już można myśleć o budowie muzeum imperium nienawiści bolszewii pisowskiej i cielca z Torunia ku przestrodze następnym pokoleniom.

Wiśnia
Wiśnia
31 marca 2017 21:38
Reply to  Sławomir

Obyś miał rację, ale ja aż takim optymistą nie jestem. Już nawet niech nie siedzą, szkoda pieniędzy podatników na przewlekłe rozprawy sądowe. Proponuję osiedlić ich w lasach wyciętych przez szyszki.

Wiśnia
Wiśnia
31 marca 2017 21:30
Reply to  Nihil

Znosimy bo zapominamy o kartkach, kolejkach i occie na półkach, a duży procent społeczeństwa tęskni za radosnym socjalizmem.

lsd
lsd
31 marca 2017 02:11

Działania PIS są autodestrukcyjne. Nawet jak skażą kogokolwiek z rodziny Tuska, to narażają się w przyszłości na srogą zemstę (skazanie niewinnego dzieciaka osoby o takiej pozycji zostanie na pewno odebrane jako przekroczenie wszelkich granic). PIS podpadł wielu środowiskom, a walka z IV i III władzą oznacza, iż w przyszłości środowiska dziennikarskie czy sędziowskie nie będą się rozczulać nad prawami obywatelskimi członków PIS, kiedy obecna opozycja wpadnie na pomysł rozliczenia rządów PIS.

adama
adama
31 marca 2017 02:24

Dobrzze że Giertych będzie reprezentował Tuska. Kiedyś koalicjant Kaczyńskiego – dziś wróg. To pokazuje jako z Kaczyńskiego wredny typ. A Giertych bywa przekonujący, zwłaszcza na tle plującego jadem Kaczyńskiego. Wizerunkowo zyskiwać będzie więc Tusk. Wzywanie do Polski Tuska będzie tak samo korzystne jak wzywanie Komisji Weneckiej.

guruguru
guruguru
31 marca 2017 08:20

Nie lubilem Pana Giertycha za czasów LPR ale widzę,że od jakiegoś czasu przejrzał na oczy i ma bardzo trafne spostrzeżenia. Dobrze,że będzie reprezentował Pana Tuska … jest w tym dobry.
Za tym drugim z Samoobromy też nie przepadałem lekko powiedziane. Teraz Lepper by się przydał jako faiter na PiS. Myślę,że wspólnie by dali niezłą jazdę pisowcą.

adama
adama
1 kwietnia 2017 18:21

Widocznie są głupie – napisz cos mądrego, na pewno przepuszczą.

SZYDŁO DO DYMISJI
SZYDŁO DO DYMISJI
2 kwietnia 2017 12:07

co nie dobrze napisałem