Giertych w liście do Macierewicza domaga się od niego przeprosin za oszukiwanie Polaków ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej

Giertych w liście do Macierewicza domaga się od niego przeprosin za oszukiwanie Polaków ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej

Tym razem list Romana Giertycha nie jest prześmiewczy. Adwokat na Facebooku zamieścił ułożone przez siebie przemówienie, które powinien wygłosić były szef MON po tym, jak „Duda wyznaczył Macierewicza na marszałka seniora Sejmu – „Po prostu zrobił to, co mu prezes kazał”.

 

Giertych chce, żeby Macierewicz przeprosił na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji za oszukiwanie Polaków w sprawie katastrofy smoleńskiej. Były szef MON powinien powiedzieć: – „Poruszony wyrzutami sumienia chciałbym przeprosić wszystkich za to, że w pełni świadomy, że straszna smoleńska katastrofa nie była spowodowana żadnym zamachem, łgałem bezczelnie przez wiele lat wskazując, że istnieją dowody na sprawstwo katastrofy, a ich od początku nie było”.

Adwokat przypomina, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej musiały „przechodzić koszmar niechcianych ekshumacji”. Podsuwa Macierewiczowi tekst przeprosin: – „W pierwszej kolejności chciałbym przeprosić Rodziny Ofiar Katastrofy za to, że swoją podłością zatruwałem im dzień po dniu i nie pozwalałem odbyć żałoby. Ze łzami w oczach przepraszam córkę oficera BOR-u, który oddał swoje życie na służbie u Prezydenta RP, a która ze względu na swoją niepełnosprawność każdą kłamliwą informacje o zamachu przeżywała stukrotnie”.

 

– „Przepraszam Obywatelki i Obywateli RP, którzy przez lata nie mogli poznać prawdy o tej katastrofie ze względu na wymyślane przeze mnie coraz to nowe teorię zamachu. Przepraszam tych, którzy uwierzyli w zamach zrobiony przy użyciu helu, magnesów, sztucznej mgły, trotylu. Wybaczcie mi proszę i wyznaję ze wstydem, że robiłem to wiedziony cynizmem i żądzą władzy, po to aby oczernić przeciwników politycznych i skuteczniej pozbawić ich rządów” – tak – zdaniem Giertycha – Macierewicz powinien przeprosić wszystkich Polaków.

Adwokat chciałby, żeby Macierewicz po rozpoczęciu posiedzenia Sejmu nowej kadencji zrezygnował z bycia posłem. Powinien także spłacić z własnej kieszeni „koszty wydatkowane na bezsensowną podkomisję smoleńską”.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anda
Anda
6 listopada 2019 07:00

Sądzę, że obłąkanemu Antoniemu nic nie pomoże. Ma swoich wsółwyznawców i może do końca życia pleść głupoty. Dla prezesa ważne jest to, że ten wariat zapewnia pisowi pewną ilość głosów.

Maciek123454321
Maciek123454321
6 listopada 2019 08:42
Reply to  Anda

Ta „pewna” liczba głosów to dokładnie 31.280. Kamila Gasiuk – Pihowicz na zarzut niejakiego Kanthego-haka (czyli Jana Kanthaka), że nie szanuje wybitnego opozycjonisty z czasów PRL odparła, że sama dostała więcej głosów od Macierewicza. Sprawdziłem – istotnie. Na Kamilę w okręgu siedleckim (jedna z twierdz PiS-u) otrzymała 34,793 głosy. Antoni ma zatem nieco ponad 31 tysięcy wyznawców. Warto dla takiego śmiecia PiS-owi się szmacić? Ech tam……. co ja piszę, oni już i tak się dawno zeszmacili.

Marek
Marek
6 listopada 2019 10:21

31280 idiotów w jednym okręgu w centralnej Polsce to wynik co najmniej smutny. Swoje zdanie na temat wyboru Antoniego M na posła już wyraziłem. Wyborcy widocznie wierzą w idiotyzmy którymi ich karmi Antoni, to pewnie wierzą tez w jego wybuchowe teorie. Osobiście uważam że po słynnej liście z czasów gdy był szefem MSW w rządzie Olszewskiego i bałaganie jakiego narobił swoją działalnością w komisji likwidacyjnej WSI, nikt rozsądny nie powinien mu powierzyć żadnego stanowiska. Ale gdzie kończy rozsądek zaczyna PiS, i Antoni dalej może brylować na politycznych salonach. Powierzenie takiej osobie funkcji marszałka seniora jest niestety przyzwoleniem na kolejne występy Antoniego

Maciek123454321
Maciek123454321
6 listopada 2019 13:52
Reply to  Marek

Ja odnoszę wrażenie, że wypuszczenie Antoniego, żeby sobie pohasał, jest świadomym pokazaniem przez Kaczego środkowego palca wszystkim naokoło, podobnie jak wystawienie do zdechłego TK dwugłowego potwora w postaci hermafrodyty piotropawłowiczowej. Ciekawe swoją drogą, że te dwie kreatury zwykle występują łącznie. Zauważyłeś?

Artur
Artur
6 listopada 2019 23:56

Przecież ta wsza mówiła tak żeby brać kasę