Giertych wystartuje w wyborach. „Chcę brać udział w rozliczeniu PiS”

SR w Poznaniu: zatrzymanie Romana Giertycha było nielegalne. Adwokat chce odszkodowania

Mecenas Roman Giertych gościł w programie „Tak jest” w stacji TVN 24. Opowiedział w nim o swoich planach na przyszłość, w tym o chęci powrotu do polityki. Jego żona, jak zapewnił, bardzo go do tego przekonuje.

 

To przesądza, że w następnych wyborach wystartuję do parlamentu” – dodał.

Dotychczas małżonka mecenasa, Barbara Giertych, była raczej przeciwna ewentualnemu powtórnemu wejściu byłego lidera LPR na scenę polityczną. Rozmówca TVN 24 zasugerował, że raczej myśli o starcie do Senatu.

Mecenas chce aktywnie uczestniczyć w politycznym rozliczeniu z PiS.

W trakcie rozmowy Giertych odwołał się też do wczorajszej decyzji sądu, która zmasakrowała zarzut prokuratury kierowany względem niego.

Wczoraj sąd uznał, że merytorycznie zarzut, który chciała mi prokuratura postawić, nie spełnia jakichkolwiek wymogów. (…) Spodziewam się, że to nie będzie koniec sprawy, lecz otwarcie kolejnego sezonu polowania na mnie” – dodał.

 

Roman Giertych lata temu zaczął karierę polityczną w Młodzieży Wszechpolskiej. Następnie przewodził narodowo-katolickiej Lidze Polskich Rodzin i uczestniczył w rządzie koalicyjnym z Prawem i Sprawiedliwością oraz populistami z Samoobrony.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Burzliwa koalicja z PiS i liczne konflikty z tą partią raczej zniechęciły go do prawicy. W ostatnich latach sympatyzuje on politycznie z centrowo-liberalną opozycją.

/nt/

Źródło: wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
4 grudnia 2020 21:46

Jeżeli nie Pan Roman to kto?????, może rozliczyć tą grupę przestępczą, skurwionych sędziów, prokuratorów, milicjantów i polityków. Trzymam kciuki żeby się udało.

Jantar
Jantar
5 grudnia 2020 15:13
Reply to  Predator

Oczywiście, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu! Idę o każdy zakład, że ma także sporą wiedzę na temat afery Leppera, którą mógłby wykorzystać i zapewne z chęcią by wykorzystał. Na pewno ma też sporo różnych dokumentów potwierdzających zarzuty dla Kaczyńskiego i szajki. Nie bez powodu stał się wrogiem PiS, że chcieli i nadal chcą przynajmniej wsadzić go do więzienia, choć moim zdaniem najchętniej widzieliby go martwego (dziwna sprawa z tą nagłą utratą przytomności podczas aresztowania i rewizji w jego domu).

Zwinka
Zwinka
5 grudnia 2020 02:11

To pewne, że Giertych nie spóźniłby się na głosowanie.

marian
marian
5 grudnia 2020 08:28

A ja pamiętam rządy Pana Romana. Cenię jego postawę w tej chwili, ale nie tak łatwo można zapomnieć jego wybryki polityczne w poprzednim wcieleniu. Nie bardzo lubię przebierańców. Niech Pan lepiej zarabia kasiorę i krytykuje władzę, to może wyjść nam na dobre, a od stanowisk z daleka.

Zwinka
Zwinka
5 grudnia 2020 11:38
Reply to  marian

U pisiorów Szaweł byłby bez szans.

Jantar
Jantar
5 grudnia 2020 15:09
Reply to  marian

Jak mówi powiedzenie, tylko krowa nie zmienia poglądów. To naturalne, że wraz z upływem czasu zmieniamy zdanie na różne tematy, sytuacje, kontakty. Uczymy się, obserwujemy świat, dorastamy. Giertych nie jest wyjątkiem i doceniam jego zmianę. Widzi zło, jakie obecnie mamy i reaguje, a co więcej chce też brać czynny udział w naprawie.

Predator
Predator
5 grudnia 2020 19:49
Reply to  marian

Bredzisz człowieku, tylko nie popełnia błędów ten co nic nie robi.

alex
alex
5 grudnia 2020 22:20

moj glos zdobedzie tylko ten kto powaznie podejdzie do ukarania i wtracenia do wiezienia obecnie rzadzacych

hh89
hh89
5 grudnia 2020 23:09

Jak by co, to ma pan mój głos