Giertych znalazł dokumenty obciążające najważniejsze osoby w państwie – powiedział mecenas Jacek Dubois.

Mec. Dubois zapowiada ostra reakcję ws. pomówień prof. Grodzkiego

Roman Giertych został zatrzymany w związku ze sprawą działania na szkodę spółki Polnord S.A., notowanej na Giełdzie. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty w czasie, gdy Giertych przebywał na oddziale neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Mec. Dubois twierdzi, że podczas spotkania z prokuratorem polityk był nieprzytomny. „Pan mecenas podłączony był do aparatury podtrzymującej życie, odwrócony tyłem. Pani prokurator odczytała śpiącej lub nieprzytomnej osobie zarzut” – relacjonował Dubois.

 

Jest to złamanie nie tylko polskiego prawa, ale Konwencji Praw Człowieka, a konkretnie artykułów o zakazie tortur i nieludzkiego traktowania – komentuje mecenas.

I dodaje – „Przepraszam za emocje, ale jestem jego przyjacielem i takie rzeczy są poza moją wyobraźnią. Jesteśmy w dziczy, marzę, żeby się obudzić i wydostać z tego snu”.

 

Mec. Dubois stwierdził, że śledztwo ma związek z ich ostatnią rozmową telefoniczną, odbytą w środę wieczorem, podczas której Giertych stwierdził, że „znalazł dokumenty pochodzące od najważniejszej osoby w państwie, świadczące o tym, że ingerowała ona w działania przeciwko Leszkowi Czarneckiemu”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Obecnie nie ma z chorym kontaktu, jest nieprzytomny lub w półśnie i nie rozpoznaje ludzi – opisuje mecenas. Żona, Barbara Giertych, na Twitterze poinformowała, że wg opinii lekarzy stan chorego jest poważny.

/ep/

źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PredatorjanJantarAntek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antek
Antek

Zemstwa pisu! Co chcą osiągnąć to mają. Przerazajace ;/ oby im się nie udało tym razem

Jantar
Jantar

Moja mama ma ciekawą teorię. Otóż uważa, że Giertych wiedząc o tym, że służby go śledzą i podsłuchują, nigdy nie powiedziałby o znalezionych dokumentach przez telefon. Dlaczego? Bo wiedział, że wszystko, co mówi, nagrywają i trafia do odpowiednich służb i najważniejszych osób decydujących. Zdaniem mamy, Giertych wrzucił wędkę z haczykiem z tłustym robakiem do mętnej wody i czekał, co się na nią złapie. Reakcję PiS-u widać po ostatnich wyczynach. Decyzje zapadły natychmiast, bo strach zajrzał do dupy osób, które faktycznie za tym stoją. Dlatego Giertych mówi, że to działanie stricte polityczne. I wiecie co? Giertych współpracując z Kaczyńskim podczas poprzednich… Czytaj więcej »

jan
jan

ubecja wymyśla haki i podrzuca romkowi a romuś mdleje………………………………………..

Predator
Predator

Weź się człowieku przestań kompromitować i przenieś się do prawicowych brukowców, tam ci będzie lepiej. Albo przestań oglądać szczujnie kurskiego, to może coś zrozumiesz.