Gigantyczna kara dla TVN uchylona

Gigantyczna kara dla TVN uchylona

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uchylił krytykowaną powszechnie decyzję o nałożeniu prawie 1,5 mln zł kary dla TVN za relacjonowanie protestów przed Sejmem w grudniu 2016 r. Rady uważała, że nadawca naruszył przepisy ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.

W komunikacie napisano, że decyzja została podjęta „po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę”. Witold Kołodziejski, szef KRRiT, zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych oraz samych nadawców.

A z tzw. stroną społeczną szef KRRiT rozmawiał w ubiegły piątek. W spotkaniu wzięli udział m.in. członek zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego Krzysztof Bobiński, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik, Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński. Ich opinie zostały opublikowane na stronie KRRiT.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP (zdominowanego przez prawicowych dziennikarzy) wygłosił kuriozalną opinię. – „Nie zgadzaliśmy się ze sposobem opowiadania przez TVN o tym, co się dzieje. Uważaliśmy, że TVN poszedł z fałszywymi sztandarami i fałszywą narracją na barykadę i chciał na barykadę wyprowadzić ludzi. Nie po to żeby zaprotestowali, bo przeciwko czemu? Po to, żeby sparaliżować funkcjonowanie państwa, jakby podważyć te wybory, które były rok wcześniej”. Zakończył jednak stwierdzeniem, że „administracyjne karanie podmiotu za to, co zostało powiedziane, powinno zostać zawieszone. Ten instrument powinien istnieć na wszelki wypadek, ale to broń ostateczna” – przekonywał.

Krzysztof Bobiński z Towarzystwa Dziennikarskiego (założonego w kontrze do SDP) powiedział z kolei: – „Przerzucanie problemu, że mogło dojść do przelewu krwi z winy TVN24 jest nie na miejscu. Może spowodować to efekt mrożący, dziennikarze będą bali się relacjonować różnych wydarzeń w obawie, że zostaną obciążeni odpowiedzialnością”. Bobiński stwierdził też, że śledzi publicystykę dr Hanny Karp w „Naszym Dzienniku” i na tej podstawie stwierdza, że „jest to osoba, która widzi świat w bardzo osobliwy sposób”. Doradził szefowi KRRiT korzystanie także z innych ekspertyz.

Przypomnijmy, to na podstawie opinii Hanny Karp została nałożona tak wysoka kara. O tej „medioznawczyni” pisaliśmy w artykule pt. „Specjalistka” od Rydzyka autorką opinii o TVN24”.

bt

Źródło: onet.pl, krrit,gov.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Maciek123454321WaldemarMordazdradzieckaMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Mariusz

,, nie zgadzaliśmy sie…itd” a teraz już sie zgadzają, że jednak wszystko było ok i przekaz tvn jest prawidłowy??? Obluda, żenada i cynizm. Tak długo będziemy mieli tego typu cyrki, jak dlugo klauni i niedojdy będą zasiadac na eksponowanych stanowiskach..

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

Najchetniej to zamkneliby wszystkie telewizje oraz radia niepowiazane z NSDAP-PiS. Jak Departament Stanu USA tupnal noga, to malo nie posrali sie ze strachu.

Waldemar
Waldemar

To pierwsze założenie kagańca na wolne media było na poziomie intelektualnym członków szacownej Rady. Czyli beznadziejnie głupie. Wiadomo było, jak zareagują Amerykanie, a w efekcie i wszechwładny prezes (nie myśle oczywiście o niejakim Kurskim). Nie zapominajmy jednak o pichconej cichaczem ustawie medialnej. W państwie, gdzie wszystkie co do jednego instytucje zależne są od partii i jej genseka, nie może istnieć taki twór jak niezależne media.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kochani Rodacy, życzę dobrej nocy i dobrego nastroju przy taplaniu się w gównie, do którego wpycha nas Karaluch przy wielce wymownym milczeniu Polaków. Widocznie był to dla nas zbyt duży wysiłek w lipcu. Zmęczyliśmy się i nie chce nam się wychodzić z domu. A Karaluch niech nas dalej kopie w dupę ku uciesze świętojebliwej gawiedzi. Aha, i pamiętajcie, w listopadzie niech nikt się nie wychyla – grzecznie głosować na PiS. W końcu przecież mają 80% poparcia – jak twierdzą trolle. PS. Gorycz dyktuje mi te słowa – zwłaszcza po ostatnim głosowaniu. Tak zwana Platforma i tak zwana Nowoczesna to gromada… Czytaj więcej »