Gliński nie odpowie na interpelację, bo… jej autor cytuje „Wyborczą”

Naukowcy z macierzystej uczelni Glińskiego krytykują jego działania i wypowiedzi

„Gazeta Wyborcza” podaje nowe informacje na temat ministra Piotra Glińskiego. Jak się okazuje, polityk nie odpowie na interpelację, bo… jej autor cytuje „Wyborczą”.

 

Gliński przyznał 30 tysięcy złotych Dariuszowi Jaworskiemu, dyrektorowi Instytutu Książki, który podlega pod ministerstwo. O nagrodę dla Jaworskiego zapytał poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Furgo, który wykorzystał do tego interpelację. Furgo w interpelacji odwołał się do artykułu „Gazety Wyborczej”, informującego o tym, że rzecznik dyscypliny finansów publicznych apelował o ukaranie Jaworskiego karą za naruszenie tejże dyscypliny.

Interpelacja została zignorowana przez Glińskiego, a „Wyborcza” określana przez niego mianem „niewiarygodnego źródła”. „Interpelacja Pana Posła skonstruowana jest w oparciu o jedno źródło – portal Wyborcza.pl. W związku z powyższym z przykrością informujęże nie mogę odpowiadać na pytania oparte na informacjach pochodzących z niewiarygodnych źródeł” – poinformował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

 

To dość osobliwy pogląd. „Gazeta Wyborcza” działa od 1989 roku a jej średni nakład przekracza 160 tysięcy egzemplarzy. Jak widać, nie przeszkadza to Glińskiemu w jej dyskredytacji. Nic dziwnego, że redaktorzy „Gazety Wyborczej” w opublikowanym dziś artykule, porównali Glińskiego do… internetowego trolla.

Gliński został również skrytykowany przez internautów. Jak nie odpowiada to do sądu po 30 dniach, nie ma na co czekać takich sytuacji są setki jak nie więcej, trzeba ich nękać w sądach nie mają szans. dura lex sed lex”, „To ja już wolę analfabetę niż takiego profesora” – to tylko przykładowe komentarze na temat działalności ministra, które opublikowany zostały na forum „Gazety Wyborczej”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ObserwatorWaldemarZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

DOBRA ZMIANA TAK! WYPACZENIA NIE!

Obserwator
Obserwator

„Dobra zmiana” w wykonaniu TECHNICZNEGO- buhahaha!

Waldemar
Waldemar

„Słuchać Polaków”, mówi sam prezes. Ale tylko tych „naszych”.