Gliński z podziwem o Holeckiej. Wzięła to „na klatę” i „nie dała się wyrzucić”

Gliński z podziwem o Holeckiej. Wzięła to „na klatę” i „nie dała się wyrzucić”

Jakie są Wiadomości TVP każdy widzi. Śmieją się z nich wszyscy, nawet prawicowy redaktor Robert Mazurek, który nie wytrzymał i w lipcu opublikował list otwarty do Danuty Holeckiej. Stało się to po tym, kiedy dziennikarze serwisu informacyjnego zainteresowali się problemami syna Adama Bodnara i „użyli dziecka, czternastolatka, do dołożenia ojcu”. Mazurek wtedy napisał do Holeckiej: „Jesteś dziennikarką, prawda? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować”.

 

Dostało się też wtedy pozostałym redaktorom informacyjnym, Mazurek pisał: „w tępej propagandzie sukcesu są gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy”.

Tak bardzo to dotknęło wicepremiera Glińskiego, że ujął się nie tylko za swoją faworytą, ale za całymi Wiadomościami. W rozmowie z portalem 300polityka.pl. stwierdził, że za czasów koalicji PO-PSL, w mediach nie było pluralizmu: „Wszystkie duże media, potężne media były w rękach jednej opcji. Ideologicznie, światopoglądowo, establishmentowo. W związku z tym nie ma co porównywać TVP wtedy i teraz” – powiedział.

 

Faktycznie, nie ma co porównywać, ale wróćmy do czułych wspomnień Glińskiego o Holeckiej: „Raz rozmawiałem z Danutą Holecką, (…) w jakichś podziemiach telewizji, bo ona tam była w tamtych czasach zesłana! (…) Na zupełnym marginesie i pamiętam, że siedziała w tej piwnicy jak w kazamatach i śmialiśmy się, że jesteśmy w katakumbach i że to taka rzeczywistość, którą trzeba przetrwać. Wziąć na klatę. Ona się zachowała po prostu jak prawdziwy – przepraszam – mężczyzna” – wspominał Gliński.

Czyli, nie tylko wzięła „na klatę”, ale jak twierdzi, pełen podziwu dla redaktorki, Gliński, „nie dała się wyrzucić”. Taka dzielna!

W tej euforii, pan minister, jednego nie był łaskaw zauważyć, że gdyby chcieli ją wyrzucić to by to zrobili, ale nigdy wcześniej nikt nie robił takich czystek w mediach publicznych jak PiS w 2016.

No więc jak zwykle, Gliński i całe PiS”, „rżną głupa” wciskając suwerenowi kit bez żenady. Szczęśliwie wchodzi on coraz trudniej.

/md/

Źródło: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekMaciek123454321ZwinkaPolka gorszego sortuZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Teraz ta kobieta popodziwia tow. Glinskiego i tak to się kręci.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przytoczone „wciskanie kitu” musi się kiedyś skończyć, bo w przyrodzie każda przestrzeń (do wciskania) ma określoną pojemność. Ile się jeszcze zmieści?

Zwinka
Zwinka

Czyli „mężne cycki w czerwonej sukience” (trochę podkręcona klasyka).

Maciek123454321
Maciek123454321

Holecka facetem? Tak szczują na LGBT, a tu proszę, jaka niespodzianka.

smętek
smętek

Panie Gliński, przez wiele lat żyłeś z pieniędzy podatników zajmując się społeczeństwem obywatelskim. Mamy rozumieć, że jak zaprezentowałeś się z tego tabletu to odebrało ci rozum i honor.