Głodujący lekarze apelują do pary prezydenckiej

Lekarze rezydenci nie odpuszczą. Znowu będą protestowali

Rozczarowani brakiem właściwej reakcji rządu, protestujący od prawie dwóch tygodni młodzi lekarze poprosili o mediację parę prezydencką. – „Szanowna Pani Prezydentowo, apelujemy do Pani, jako osoby wrażliwej na cierpienie ludzkie i pacjentów. Dała się pani poznać już jako osoba zaangażowana w problem ochrony zdrowia. Prosimy panią o wsparcie głodujących medyków i wizytę w Szpitalu Pediatrycznym WUM” – czytamy w liście.

Rezydenci przypomnieli swoje postulaty, wśród których podwyżki dla nich są umieszczone na ostatnim miejscu. – „Zamiast przedstawionych propozycji konkretnych rozwiązań, w tym zwłaszcza precyzyjnego planu dojścia w ciągu 3 lat do właściwego poziomu finansowania publicznej ochrony zdrowia (co jest niezbędnym dla rozwiązania innych problemów) usłyszeliśmy od prezes Rady Ministrów propozycję utworzenia kolejnej komisji, której wynik prac nie jest pewnym. Pamiętamy z naszej 26-letniej działalności, że powoływanie takich komisji lub zespołów było zawsze sposobem na rozbicie protestu i „zamiecenie pod dywan” problemu. Obawiamy się, że podobnie będzie i teraz” – podkreślono w liście.

Beata Szydło zaproponowała bowiem powołanie zespołu, który miałby pracować aż do 15 grudnia! Jednak rezydenci i do niej napisali list, który złożyli w Kancelarii Premiera. – „Serdecznie dziękujemy, ale odmawiamy udziału w tym zespole. Uważamy, że w rządzie są osoby kompetentne i nasza pomoc oraz udział w tym nie są konieczne. Konieczne są za to realne działania dużo szybciej niż do 15 grudnia” – powiedziała Katarzyna Pikulska z Porozumienia Rezydentów.

Wracając do pani prezydentowej, wielokrotnie już pisaliśmy o milczeniu Agaty Dudy w wielu ważkich społecznie sprawach. Jak będzie tym razem?
(Źródło: onet.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
bartNihilsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

O naiwności młodych ludzi! Mogą sobie apelować ad mortem.

bart
bart

Tiaaa, równie dobrze można przemawiać do lemurów w ZOO 🙂

Nihil
Nihil

P.Agatka ma w nosie los Polski i jej mieszkańców.Wygodnie się żyje w pałacu na koszt podatnika.Jej pyskowka ze nie boi się karalucha , była taka gierka jaka fundujenam jej mąż budyn