Głódź „definitywnie” pożegnał się ze swoją rezydencją w Gdańsku

Radni zdecydowali. Głódź przestał być honorowym obywatelem Warszawy

Jak informuje TVN24 arcybiskup Sławoj Leszek Głódź „opuścił definitywnie rezydencję w Gdańsku„. To oznacza, że hierarcha spełnił część kary nałożonej na niego kilka dni temu przez Watykan w punkcie dotyczącym nakazu zamieszkania poza Archidiecezją Gdańską.

 

Przypominamy, że Głódź został ukarany za swoje zaniedbania „w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją” – czytamy na gazeta.pl. Cytowany komunikat nie precyzuje o jakie „zaniedbania” chodzi.

Gdańska Kuria nie przekazała informacji dokąd udał się duchowny. W swojej rodzinnej wsi Bobrówka na Podlasiu posiada 21 hektarów ziemi, na której „znajduje się okazała posiadłość wraz z kilkoma budynkami i lasem”. Zdaniem „Newsweeka” wartość wspomnianych nieruchomości wraz ziemię to kwota kilku milionów złotych.

 

Wszystko wskazuje, że arcybiskup senior spędzi Wielkanoc w miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody. Którzy politycy i kiedy zaczną w nowej siedzibie go odwiedzać?? O tym z całą pewnością będziemy informowali.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 kwietnia 2021 15:45

Ale spryciarz z tego generało-arcybiskupa ! Poszedłem na Google Earth zwiedzić Bobrówke z Pałacem a tam napis : zgromadzenie sióstr… Czyli spryciarz zainstalował siostry przy Pałacu żeby wiec kogoś kto będzie go
 podcierał !

irena
irena
2 kwietnia 2021 18:09
Reply to  Marek

Bo ten palac …..wysoki Sadzie to z pracy rak !!! Ciekawe co na to fiskus ??? Czy zarobki arcybiskupa…..SPINAJA sie z wydatkami ???

Zwinka
Zwinka
2 kwietnia 2021 16:06

I odtąd będzie biedaczysko żył o chlebie i wodzie w drugiej rezydencji, a troskliwy rząd pomyśli, jak mu z naszych podatków wynagrodzić poniesione straty.

Rafapon
Rafapon
2 kwietnia 2021 21:57
Reply to  Zwinka

Chyba o chlebie i WÓDZIE.

Rafapon
Rafapon
2 kwietnia 2021 21:56

Warto by było porównać tę biedną chatkę, do której się przeprowadził, z tym pałacem, który opuścił. Sądzę, że każdy wolal by tę chatkę.

daroo
daroo
3 kwietnia 2021 13:34

Tylko konfiskata całego majątku i nakaz zamieszkania w klasztorze byłyby adekwatną do winy karą. A tak ten sukienkowy zbol śmieje się nam wszystkim w nos

Marek
Marek
4 kwietnia 2021 11:39

A moze brakuje czegos ? NP. Akademii Muzycznej ze szkola śpiewu dla młodych chłopców ?