Głódź nie wie co to wstyd

Głódź nie wie co to wstyd

Zgodnie z treścią komunikatu opublikowanego przez Watykan 29 marca arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską. Poza tym nie wolno  mu uczestniczyć  w publicznych celebracjach religijnych i świeckich na terenie wspomnianej archidiecezji.

 

Wszystko wskazuje na to, że hierarcha potraktował werdykt swojej władzy zwierzchniej bardzo literalnie i w ostatnią niedzielę wziął udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, które to uroczystości odbyły się w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

Uroczystości miały miejsce w stolicy a  więc poza terenem archidiecezji gdańskiej. Obecność człowieka ukaranego przez Stolicę Apostolską za tuszowanie nadużyć seksualnych na podległym mu terenie widać nie przeszkadzała jego „kolegom po fachu” ani prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który wraz z małżonką i bardzo liczną rzeszą polityków wzięli udział w podniosłej celebracji.

 

Sprawę na Twitterze skomentował publicysta Tomasz Terlikowski: „Udział arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w beatyfikacji to kolejny smutny dowód na to, że jest to jeden z największych szkodników polskiego Kościoła. Po aferze z 'sołectwem’ teraz udał się na beatyfikację. Prawda jest jednak taka, że zabronić mu tego może jedynie Watykan”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Formalnie Głódź ni naruszył kościelnych zakazów.  Jednak czy w tej konkretnej sprawie rzecz idzie tylko o zachowanie formalne? A co z szacunkiem dla krzywdzonych przez lata?

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jańcio wodnik
jańcio wodnik
13 września 2021 14:55

jeśli ktoś spodziewał się wstydu u pana flaszki to się srogo zawiódł, ja się nie spodziewałem i się nie zawiodłem ponieważ pycha i bezczelność są to nie odzowne cechy naszych hierarchów kościoła katolickiego bez nich nie awansowali by na biskupów.

Rafapon
Rafapon
13 września 2021 17:36

Jak już publicznie się produkuje, to powinien mieć w łapie flaszkę.

Marek
Marek
18 września 2021 08:11

Polacy maja FORMALNIE szajbe na punkcie religii i to jest ich największy problem.