Głos wsparcia Białorusinów z Rosji Putina

Głos wsparcia Białorusinów z Rosji Putina

Tym razem warto na chwilę oderwać się od polityki krajowej. Właśnie Michaił Gorbaczow, były prezydent ZSRR, zajął stanowisko w sprawie wydarzeń na Białorusi.

Jego wypowiedź w tej sprawie zamieszczono zaraz po potajemnej inauguracji Aleksandra Łukaszenki na prezydenta, w rosyjskim dzienniku „Podjom”. „Droga republiko i kochani Białorusini. Wiem o nich dużo z czasów, kiedy przyjeżdżali zarabiać na chleb do Kraju Stawropolskiego. Brawo! Białorusini to zuchy! Teraz mają już charakter, to bardzo dobrze. Uważnie się im przyglądam”.

Gorbaczow skrytykował uroczystość inauguracji Łukaszenki na prezydenta Białorusi i jest przekonany, że tym razem Białorusini nie odpuszczą. Nie zapomną o sfałszowaniu wyborów i krwawym tłumieniu protestów. Jak twierdzi, „to jest ogromna sprawa, ale wciąż musi się dużo zadziać. To wszystko jest za sprawą i dzięki trudowi młodzieży”.

Teraz, kiedy Białoruś jest na ustach całego świata, organizowane są wiece wsparcia dla protestujących Białorusinów, taki głos, płynący z Rosji Putina i z ust człowieka, którego działania przyczyniły się do rozpadu ZSRR oraz bloku państw wspólnoty, jest niezwykle ważny.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o