Główny Inspektor Pracy do dymisji! Wcześniej przyznał sobie 20 TYSIĘCY zł nagrody

Główny Inspektor Pracy do dymisji! Wcześniej przyznał sobie 20 TYSIĘCY zł nagrody

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek złożył dymisję u marszałek Sejmu! Niedawno na jaw wyszło, że urzędnik przyznał sobie 20 tysięcy złotych premii, co wywołało falę oburzenia ze strony zwykłych Polaków.

 

Informacja o dymisji Głównego Inspektora Pracy została już potwierdzona oficjalnie. „Mogę potwierdzić, że w piątek 11 września, pan inspektor Wiesław Łyszczek złożył rezygnację” – przekazał Interii rzecznik prasowy GIP Tomasz Zalewski.

Wnioskiem zajmie się teraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS) – przepisy prawa wskazują na to, że Główny Inspektor Pracy jest powoływany/odwoływany przez marszałka po zasięgnięciu opinii Rady Ochrony Pracy oraz komisji sejmowej.

 

Wiesław Łyszczek oskarżany był przez media i opozycję nie tylko o rozrzutność, ale również o nieporadność w zarządzaniu podległą mu instytucją.

Polscy podatnicy stracili 549 800 zł. Gdybym chciał się wcielić w rolę niektórych kolegów, powiedziałbym, że ponad tysiąc dzieci straciło 500 plus” – ocenił ubiegłoroczną działalność Łyszczka poseł KO Jarosław Urbaniak.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Niedostateczną aktywnością Głównego Inspektora Pracy zajmowała się też Najwyższa Izba Kontroli. Jej przedstawiciele wskazywali na to, że Łyszczek niedostatecznie nadzorował obowiązki GIP w obszarze zamówień publicznych.

/nt/

Źródła: interia.pl, koduj24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o