Gmyz wulgarnie określał I Prezes SN – prokuratura umorzyła sprawę

Gmyz wulgarnie określał I Prezes SN – prokuratura umorzyła sprawę

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła dochodzenie w sprawie publicznego znieważenia konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej – Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego poprzez zamieszczenie w sieci Internet za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych określonej treści wpisu, tj. o czyn z art. 226 § 3 kk, na podstawie art. 17 § 1 pkt 2 kpk, wobec braku znamion czynu zabronionego” – poinformował „GW” Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Chodzi o wpis na Twitterze korespondenta TVP w Berlinie Cezarego Gmyza. 4 lipca 2018 napisał: – „Sorry ale jak słyszę, że taka szlampa jak I prezes SN robi za wzór cnót to mi się miesiączka cofa”. Niemieckie słowo „Schlampe” to wulgaryzm – oznacza „szmatę” „sukę” czy „zdzirę”. Używane jest również w znaczeniu „kurwa”. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Cezary Gmyz po chamsku o I Prezes SN. Osłupieli nawet PiS-owcy

Decyzję o umorzeniu sprawy podjęła prokurator Ewa Kiec, niedawno oddelegowana do warszawskiej prokuratury okręgowej. Według informatorów „GW”, Kiec stwierdziła, że zamiarem Gmyza nie było znieważenie I Prezes Sądu Najwyższego. Jego wypowiedź miała mieć… charakter żartobliwy, prześmiewczy i satyryczny.

 

I Prezes SN złożyła zażalenie na to umorzenie. Zdaniem prof. Małgorzaty Gersdorf, przyjęta przez prokuraturę interpretacja wypowiedzi Gmyza kłóci się z zasadami logiki. – „Wpis był wyjątkowo obraźliwy i miał na celu znieważenie konstytucyjnego organu państwa” – uważa I Prezes SN.

A na wulgarny wpis Gmyza władze telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego zareagowały… udzieleniem korespondentowi nagany.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
GustawWaldemarBartHerodAntypisMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Gmyś to zasłużony wojownik o wolność, równość, braterstwo braci pisuarowców i niech nikt nie oczekuje, że prokuratura będzie go niepokoiła.

Maria
Maria

chory facet

HerodAntypis
HerodAntypis

Berliński korespondent frajerskiej telewizji przypadkiem odkrył sposób na obejście kosztownego in vitro. Już widzę jak pisowskie hurysy masowo palą kalendarzyki i słuchają w uniesieniu mów pochwalnych na cześć pani Gersdorf. Kopernik tylko wstrzymał Słońce, a ten pogromca naprotechnologii cofnął miesiączkę!

Bart
Bart

Chyba nie znieważę żadnego organu państwowego, jesli napiszę, że Gmyz kojarzy mi się z insektem latającym wokół przepełnionych latryn?

Waldemar
Waldemar

Jesli satyra – to na poziomie, jak to kiedyś mawiano – latrynowym. Ale, jest to dziś obowiązujący w PiS poziom. Do tej pory myślałem, że jej miarą są występy posłanki Pawłowicz, ale Gmyz i „szubienicczycy” z Katowic podnieśli poprzeczkę o wiele, wiele wyżej.

Gustaw
Gustaw

Gmyz to taka meska pisowska szlampa.