Godek: „Aborcja to pandemia o wiele gorsza niż koronawirus”

Będzie zażalenie na postanowienie sądu, który umorzył sprawę przeciw Godek

„Aborcja to pandemia o wiele gorsza niż koronawirus. Przynosi więcej ofiar i wszystkie są śmiertelne” – mówiła dziś w Sejmie Kaja Godek, przedstawiając swój projekt „Zatrzymaj aborcję”. Zakłada on zaostrzenie obowiązującego dziś prawa dopuszczającego wykonywanie aborcji. W myśl założeń projektu Godek nie będzie można przerwać ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

 

Godek zmieniła fryzurę, ale nie tylko to się zmieniło. Słuchając tego, co mówiła dziś w Sejmie, jej retoryka zaostrzyła się. Przytoczmy tylko jeden fragment: – „W Polsce można pokroić żywcem ludzi na kawałki bez znieczulenia”. Pozostałych wypowiedzi Godek nie będziemy cytować.

– „Polki teraz boją się o swoje zdrowie, o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoich rodziców, o miejsca pracy i upadające firmy, a Sejm zajmuje się hucpą. Czy opowiadamy się za zdrowiem i bezpieczeństwem kobiet, czy opowiadamy się za ideologią i fanatyzmem? Nikt nikogo nie zmusza według polskiego, ani jakiegokolwiek innego prawa do dokonania aborcji. Więc też nikt nie ma prawa zabraniać kobiecie, szczególnie w tak dramatycznych sytuacjach, dokonać tego wyboru” – odpowiadała Godek posłanka KO Barbara Nowacka.

 

Posłanka Joanna Senyszyn z Lewicy apelowała o to, żebyśmy nie dali sobie wmówić, że ten projekt chroni życie. – „Przeciwnie, on zagraża życiu i zdrowiu kobiet” – stwierdziła. A Wanda Nowicka też z Lewicy dodała: – „Doprowadzicie do całkowitego ubezwłasnowolnienia kobiet i usankcjonowania statusu kobiety ciężarnej jako inkubatora. Każecie tysiącom kobiet rodzić tylko po to, by patrzyły, jak dziecko umiera w męczarniach”.


Agnieszka Ścigaj z PSL-Kukiz15 zwracała uwagę na to, że nie można się zgodzić na wykorzystywanie tematu życia ludzkiego w „cynicznej grze politycznej”. – „I to niestety w takim czasie, w którym to życie i zdrowie nabiera specjalnego znaczenia dla wielu Polaków i jest podstawowym elementem uwagi w tych czasach” – powiedziała.

Jutro posłowie będą głosować nad zgłoszonym wnioskiem o odrzucenie projektu Godek w pierwszym czytaniu oraz nad wnioskiem o niezwłoczne przystąpienie do drugiego czytania.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
ElkaKazimierzGrasul Godek și-a scărpinat fundulEwadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Po tej obłąkanej kobiecie widać, że jest resortowym dzieckiem katopisu. Jest ochydna bo nienawidzi świata który ja otacza. Nienawidzi natury dzięki której żyje. Nienawidzi swojego boga, bo dał jej chore dziecko. Jest zapętlona w swojej nienawisci

Jantar
Jantar

Pani Godek skierowała do Ordo Iuris żądanie, by pozywali każdego celebrytę za kłamstwa, że niby to ona żąda, by kobiety rodziły chore dzieci, dzieci z gwałtów, etc. Pierwszą do pozwu jest Anja Rubik.

Kazimierz
Kazimierz

Co ten Jarek kombinuje ?

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Oni tego projektu nie wprowadzą! Pis nie jest głupi i dobrze wie że większość Polaków jest przeciw zaostrzaniu prawa i dlatego tego nie zrobi! Oni są partią populistyczną której bardzo zależy na władzy i zdają sobie z tego sprawę że gdyby zaostrzyli to prawo to stracą poparcie (połowa elektoratu pis jest za zachowaniem obecnego kompromisu). Podebatują a potem znowu schowają do zamrażarki i tyle z tego będzie.

Kamila
Kamila

TO PO CO ROBIA DZIECI , ZEBY JE ZABIJAC JESTEM PRZECIWKO ABORCJI ….

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Nikt nikogo nie zmusza do robienia aborcji

Ewa
Ewa

A kto rodzi dzieci spłodzone przez przez gwałt,a kto się zajmie dziećmi niepełnosprawnymi , może ta PANI

Jantar
Jantar

A Ziobro chce w ogóle gwałt wykreślić z kodeksu karnego. I na dodatek PiS chce, żeby gwałciciele mieli pełne prawa ojcowskie do dzieci urodzonych z gwałtów, bo tego żaden sąd nie ma prawa im odebrać. A pełne prawa ojcowskie oznaczają, że matka takiego dziecka będzie całe życie narażona na ciągłe spotykanie się ze swoim katem przy odwiedzinach dziecka. PiS chce bowiem, żeby w aktach urodzenia dzieci nie było określeń „ojciec nieznany”, bo wtedy matka dostaje różne bonusy od państwa, a powinny to być wyłącznie alimenty od ojca dziecka. I PiS uważa też, że skoro mężczyzna zostanie skazany za gwałt to… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Poczytaj sobie o letalnych wadach płodu, obejrzyj zdjęcia a potem miłych snów życzę.

Za aborcjaą
Za aborcjaą

Siebie też zapytasz po co robiłaś jak zostaniesz zgwałcona i będziesz w ciąży z karykaturalnym monstrum?

Beata
Beata

Proszę zobaczyć dzieci że strasznymi wadami i cierpieniem. A może adoptuje pani takie dziecko…. Łatwo się mówi jak kogoś to nie dotyczy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kochana Kamilo, czy podać ci adres twojego najbliższego szpitala psychiatrycznego?

smętek
smętek

Kaja Godek też jest przeciwko, z tego działania tuczy się i utrzymuje. A kto zajmuje się jej niepełnosprawnym dzieckiem?

Grasul Godek și-a scărpinat fundul
Grasul Godek și-a scărpinat fundul

i co w związku z tym? Mamy ci postawić pomnik, ku czci kamili, ktora jest przeciwna aborcji? no bez jaj.

andrzej
andrzej

Czy pani Godek jest w stanie wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za podjęte decyzje w imieniu wszystkich Obywateli?

Jantar
Jantar

Po pierwsze, Ordo Iuris jest odnóżkiem brazylijskiej sekty, która nigdy nie została uznana przez episkopat brazylijski i Watykan jako organizacja katolicka. Przeciwnie: zarówno Watykan, jak i brazylijscy hierarchowie kościelni apelują do katolików, żeby nie wstępowali do tej organizacji, ani nie wspierali jej w żaden sposób, także finansowy. Uczulają wiernych, że organizacja ta nie ma nic wspólnego z religią katolicką, a jedynie wykorzystuje najbardziej fundamentalistyczne przesłania. Polski episkopat popierając Ordo Iuris stanął więc przeciwko Watykanowi – zresztą nie tylko w tej jednej kwestii, bo nie jeden ksiądz otwarcie się przyznaje, że „modli się o jak najszybszą śmierć Franciszka, który jest antypapieżem”.… Czytaj więcej »

Bart
Bart

Pis organizuje szopkę, żeby odwrócić uwagę ludzi od tego, że gospodarka się wali, a nad epidemią nikt nie panuje – to jasne. Natomiast rolę pani Godek określiłbym tak: do pojęć psychiatrycznych takich jak kretynizm czy debilizm chyba należy dodać godzizm (godyzm?).

daroo
daroo

Poprawniej byłoby „godkizm”

Maciek123454321
Maciek123454321

Głęboko sfrustrowana kobieta, matka upośledzonego dziecka, która chce zemścić się za ten fakt na całym społeczeństwie. Dlatego nienawidzi ludzi, a zwłaszcza te kobiety, które mają zdrowe dzieci. Jej zachowanie wskazuje na postępującą chorobę umysłową. Poza tym nie wiem, czy zwróciliście uwagę, jak bardzo ostatnio przytyła. Zajada swoje frustracje. Jestem przekonany, że w końcu wyląduje w szpitalu psychiatrycznym.

Ewa
Ewa

A może ta Pani zgłosi się jako wolontariuszka do domów opieki i tam wykaże się swoim miłosierdziem. Wiele osób czeka na pomoc a nie na gadanie

Kazimierz
Kazimierz

pani godek mogłaby miec prawo do mówienia na temat aborcji gdyby w tej chwili przynajmniej na miesiąc poszła jako wolontariuszka do szpitala zakaznego

Elka
Elka

A takie idiotki jak ona to najgorsza zaraza. Tfu!