Godek chce zakazu manifestacji na rzecz LGBT. Jest już projekt ustawy

Projekt „Stop LGBT”. Abp Gądecki zabronił promowania go na terenach kościelnych

Kaja Godek przygotowała projekt ustawy zakazującej manifestacji ruchu LGBT. Rozpoczęła się już społeczna zbiórka podpisów pod tym radykalnym dokumentem. Zawiadomienie o sformowaniu „Komitety Inicjatywy Ustawodawczej STOP LGBT” otrzymała PiS-owska marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

 

Czego chce Godek i jej Komitet STOP LGBT? Chcą zakazu zgromadzeń, które pochwalałyby „związki osób tej samej płci lub składające się z więcej niż 2. osób”. Zakaz objąłby też idee „rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci”. Przyjęcie takiej ustawy oznaczałoby w praktyce zupełne zepchnięcie ruchu LGBT na margines i faktyczny zakaz marszów równości w całym kraju. Co ciekawsze, zakazane byłoby już nawet same promowanie na publicznych manifestacjach „orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm”.

Jak chęć wprowadzenia tak radykalnych restrykcji komentuje sama pani Godek? „(…) trzeba w sposób systemowy ograniczyć homopropagandę na ulicach, bo państwo polskie jest w tym obszarze niewydolne” – ocenia kobieta.

 

Jak gdyby tego było mało, uważa ona, że na paradach i marszach równości dochodzi do „profanacji, prowokacji i ekshibicjonizmu” oraz deprawacji najmłodszych Polaków. Na całe szczęście, ustawa Godek jest sprzeczna z zapisami Konstytucji RP, stąd też najprawdopodobniej nigdy nie zostanie wprowadzona w życie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Projekt będzie kolidował z konstytucyjnym prawem wyrażania poglądów w przestrzeni publicznej, a także prawem do pozyskiwania informacji o aspektach życia społecznego i ich upowszechniania” – uważa karnista z UJ doktor Mikołaj Karnecki. „Projekt zmierza do tego, aby zakneblować jedną z mniejszości w Polsce, co nie powinno mieć miejsca. Mniejszości powinny być chronione, nie możemy ustawowo próbować uciszyć osób, które w przestrzeni publicznej manifestują swoje poglądy”.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
19 sierpnia 2020 23:38

Proponowałabym zbieranie podpisów zakazujących pokazywania godek.Niech się puknie w pusty łeb ona też ma dzieci i nie wiadomo kim one będą.Życie potrafi płatać figle.Zastanawiam się czy godek rozumie znaczenie słowa ekshibicjonizm?

Maciek123454321
Maciek123454321
20 sierpnia 2020 00:27

Ten babsztyl działa mi na nerwy. Już dawno powinno się to oszalałe z nienawiści babsko wsadzić do psychiatryka.

Jantar
Jantar
20 sierpnia 2020 02:19

Jeśli ta ustawa przejdzie, a może tak się stać, bo Kaczyński może zechcieć Kościół zadowolić, to z policji (milicji) zrobi się policja obyczajowa – jak w Iranie będą aresztowania i sprawy sądowe za łamane zakazy obyczajowe. Witamy w średniowieczu – nadchodzi wielkimi i szybkimi krokami.

A tak przy okazji to w projekcie Godek i Ordo Iuris jest zapis o zakazie „jakichkolwiek związków partnerskich”, co zresztą wyraźnie też napisał na twitterze Bosak w odpowiedzi do Zandberga, który upomniał się o prawa dla zwykłych konkubinatów (czyli on+ona). Bosak napisał, że „tylko małżeństwo jest zgodne z prawem i tylko takie, które posiada dzieci”, bo „małżeństwo, które zakłada brak potomstwa, nie jest prawdziwą rodziną i takie małżeństwa nigdy nie powinny być zawierane”.

Zwinka
Zwinka
20 sierpnia 2020 03:20

Tę babę to musieli w dzieciństwie lać kablem od żelazka. Do tej pory myślałam, że matka, stąd nienawiść do kobiet, ale kiedy wystartowała z zębami na gejów to już nie wiem, co ją tak mentalnie pokiereszowało. Jedno jest pewne, kiedy ten cały koszmar się skończy, będzie musiała chodzić z papierową torbą na głowie …

Andrzej
Andrzej
20 sierpnia 2020 08:59
Reply to  Zwinka

Może ojciec był gejem?

Leszek
Leszek
20 sierpnia 2020 09:04

Kaja, potrzebne ci jaja, za mało dzieci masz.

Jerzy
Jerzy
20 sierpnia 2020 09:33

Procesja na Boże Ciało rani moje uczucia antykatolickie. Zakazać !

Marek
Marek
20 sierpnia 2020 09:59

Mam sposób na rozwiązanie problemu z p. Godek, trzeba ustawowo zakazać gadania głupot. Tylko jest jeden problem jak poziom głupoty zmierzyć?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
20 sierpnia 2020 12:25
Reply to  Marek

W „mateuszach”. Albo „godkach”. Na przykład 10 „godków” to 1 „mateusz”. Ale propozycje nazw tej jednostki można dziś mnożyć w nieskończoność.

Aliens
Aliens
20 sierpnia 2020 13:23

Wtedy Kaja dostanie zakaz wjazdu do Europy Zachodniej..Zostanie tylko Moskwa.

Bart
Bart
21 sierpnia 2020 08:21

Obłąkana kobieta walnie przyczynia się do tego, żę 75 lat po zakończeniu II Wojny Światowej w państwie, które padło jej ofiarą galopuje faszyzacja

Paweł
Paweł
24 sierpnia 2020 15:14

Czy to ta sama co to w sejmie kłamała o aborcji? I to ją chyba nie dotyczy, bo z jej uroda to trudno o amanta.

Paweł
Paweł
24 sierpnia 2020 15:16

A tak w ogóle to dajcie spokój.Przecież już na pierwszy rzut oka widać , że to nieszczęśliwa upośledzona umysłowo istota