„Gorącą wodę z Rydzykowych odwiertów kupować będzie.. PGE”

Muzeum budowane przez Rydzyka dostanie jeszcze więcej publicznych pieniędzy

Tadeusz Rydzyk postawił na swoim – ruszyła budowa jego ciepłowni geotermalnej w Toruniu. A na dodatek „znalazł się” już odbiorca tej energii – to jedna ze spółek skarbu państwa – Polska Grupa Energetyczna.

Rzeczniczka prasowa PGE Toruń Julita Karpińska w rozmowie z wp.pl potwierdziła nawiązanie współpracy Rydzyka z koncernem. – „Jesteśmy w stałym kontakcie z jej przedstawicielami Fundacji Lux Veritatis. Na bieżąco omawiane są możliwości optymalnego wykorzystania ciepła ze źródeł geotermalnych w toruńskim systemie ciepłowniczym. W zeszłym roku uzgodniliśmy z Geotermią model przyszłej dostawy ciepła ze źródła geotermalnego do sieci ciepłowniczej. Ewentualny udział ciepła geotermalnego w sieci podniesie status efektywności systemu ciepłowniczego” – powiedziała Karpińska.

– „Jeśli to prawda, to decydenci z PGE podpadają pod KK” – skomentował prof. Leszek Balcerowicz. A Mariusz Witczak z PO dodał: – „PGE, spółka skarbu państwa, kupiła sieć ciepłowniczą w Toruniu. I wreszcie da zarobić Rydzykowi na odwiertach geotermalnych? Rydzyk zostanie partnerem państwowego interesu? Inwestorów, czyli nas Polaków, nikt nie pyta o zdanie…”.

Internauci z przekąsem komentowali: – „Jakaż radość we mnie wzbiera, gdy wiem, że w Toruniu za naszą kasę prywaciarz w sutannie wybuduje sobie ciepłownię”; – „Rydzyk ogłosił rozpoczęcie budowy ciepłowni w Toruniu! Gorącą wodę z rydzykowych odwiertów kupować będzie.. PGE. I nie ważne, że od lat są badania, które mówią o nieopłacalności takich odwiertów ze względu na zbyt niską temperaturę wierconej wody. Rydzykowi i tak się to opłaci”; – „W Stargardzie taka ciepłownia zbankrutowała po dwóch latach! A solanka była tam o wiele cieplejsza. No, ale wiadomo polityka. Rydzyk-PiS muszą się wspierać – dosypią kasy…”.

bt

Źródło: wp.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AndaRobJotAndrzejZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Sam Bóg grzeje tę wodę. To święta inwestycja.

smętek
smętek

Uwaga Pana prof. Balcerowicza trafna i miejmy nadzieję, że złodzieje zaczną ponosić zasłużoną odpowiedzialność karną i to nie w jakiejś mglistej przyszłości.

ewa
ewa

Nie dośc że mu za to zapłaciliśmy to jeszcze bedziemy płacic za uzytkowanie PRRPETUM MOBILE SOBIE ZNALAZŁ FABRYKA PIENIĘDZU

Zwinka
Zwinka

No i w tym momencie staje się jasne, o co chodziło w tym „iskrzeniu” pomiędzy Rydzykiem a PiSem. Szantaż się powiódł, jak zwykle, tym razem na gigantyczną skalę.

Andrzej
Andrzej

PGE w razie czego dogrzeje wodę prądem

Anda
Anda

U kupi ją za nasze pieniądze…

Jot
Jot

Czy Wy żeście ńa głowy poupadali? Dyskutują na temat opłacalności,kosztów itd…PIS w postaci koncernów państwowych zapłaci Rydzykowi potworne pieniądze za rzekome zyski cieplne,że JA CIERPIĘ DOLĘ ! I tu jest pies pogrzebany. A żaden dziad nie będzie w stanie tego podważyć!

Rob
Rob

Skoro on robi interesy, to powinien placic podadki od wszystkich dochodow