Górale z Zakopanego pomaszerują ze Strajkiem Kobiet. PiS ma się czego bać?

Policja ściągnęła z prywatnego balkonu flagę z symbolem Strajku Kobiet

W niedzielę 13 grudnia do Warszawy ma przyjechać potężna grupa demonstrantów. Wśród nich znaleźć się mają m.in. przedstawiciele branży turystycznej z Zakopanego, którzy są niezadowoleni z zamknięcia hoteli i ograniczenia ferii.

 

Od stoczniowców, przez przedsiębiorców ze Szczecina, aż po górali. Będzie nas milion. I nie ma wśród nas podziałów, wszyscy jesteśmy razem, biało-czerwoni, jako naród domagamy się swojego. Jesteśmy głodni i żądamy chleba” – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski hotelarz z Zakopanego, Piotr Zygarski.

Górale dołączą do już wcześniej zapowiedzianego przez Strajk Kobiet protestu. Mieszkańcy południa Małopolski chcą też pokazać swój sprzeciw wobec skrajnie eurosceptycznej polityki realizowanej w ostatnim czasie przez polityków PiS.

 

Jako przedsiębiorcy nie chcemy powolnego wyprowadzania naszego kraju z Unii Europejskiej. Niedziela 13 grudnia może być ostatnią niedzielą rządów premiera Mateusza Morawieckiego” – kontynuował wspomniany wcześniej Zygarski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dodatkowo, chcą, aby rząd jeszcze przed Bożym Narodzeniem wypłacił im 75% kosztów stałych. Mają one trafić do każdego przedsiębiorcy, który „stoi w miejscu”. Kolejnym postulatem protestujących jest też dymisja „oligarchy” – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Koniec z dojeniem państwa” – powiedział Zygarski.

Dotychczas górale byli bardzo przychylnie nastawieni do rządów PiS i prawicy. Polityka Morawieckiego na czas pandemii, jak widać, mocno ich zniechęciła.

/nt/

Źródło: wp.pl                                                    

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
9 grudnia 2020 18:24

Powrzeszczą ,powrzeszczą i wrócą do swych hal .Zero jakiejkolwiek konsekwencji : nie raz ich PiS wydymał i niczego się nie nauczyli w zeszłym roku znowu głosowali na tą sitwę a teraz im się nie podoba?

HerodAntypis
HerodAntypis
9 grudnia 2020 21:09
Reply to  daroo

Górale lubią być dymani i tylko nie rozumieją dlaczego ich potem dupa boli. W końcu jednak nawet tępak skojarzy ból z dymaniem i zaprotestuje. Może właśnie teraz jest ten moment zrozumienia u górali?

Zbyszek
Zbyszek
9 grudnia 2020 19:02

Tych górali to chyba Gut Mostowy poprowadzi?

Adrian
Adrian
10 grudnia 2020 00:14
Reply to  Zbyszek

Zygarski to poprowadzić może jedynie swoich kolegów z kod-u. To żę Ktoś pomieszkał trochę w Zakopanem nie upoważnia go do wypowiadania się za innych mieszkańców.
PS. stado prowadzi Baca, a nie owca.

Predator
Predator
10 grudnia 2020 07:26

Pytam się gdzie nauczyciele, służba zdrowia, rodzice młodzieży która protestuje, gdzie jest Lechu i stara Solidarność, pytam się gdzie???

Kazimierz
Kazimierz
10 grudnia 2020 14:02
Reply to  Predator

Predator a Ty gdzie ? Daj przykład .