Górnicy z JSW zarzucają ministrowi energii próbę ręcznego sterowania. Daremnie protestowali przeciwko zwolnieniu prezesa

Górnicy z JSW zarzucają ministrowi energii próbę ręcznego sterowania. Daremnie protestowali przeciwko zwolnieniu prezesa

Jak podaje gazeta.pl napięte relacje między górnikami, a radą nadzorczą Jastrzębskiej Spółki Węglowej i ministrem energii mają już swoją wielomiesięczną historię.

Dziś znalazły swój wyraz przed Złotymi Tarasami w stolicy – podczas posiedzenia rady nadzorczej – gdzie górnicy z JSW protestowali przeciwko odwołaniu ze stanowiska bardzo poważanego przez związkowców prezesa zarządu spółki – Daniela Ozona.

Zwołując się na wtorkową pikietę w Warszawie, wyrażali oni obawę, że zmiany w zarządzie mogą poskutkować brakiem premii jednorazowej w 2019 r.

Zarzucali ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskemu, że chce przejąć kontrolę nad JSW m.in. aby przeznaczać środki spółki na sfinansowanie projektów, które nie mają nic wspólnego z jej rozwojem. Mówili o próbie „wprowadzenia ręcznego sterowania” w spółce.

W okolicy galerii handlowej od rana roiło się od policji, a jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, na polecenie ministra Tchórzewskiego anulowane zostały przepustki dostępu wszystkich pracowników w biurze JSW. Problemy z wejściem do budynku mieli podobno także pracownicy innych firm.

W pewnym momencie do protestujących wyszedł sam minister i wdał się z nimi w zwykłą pyskówkę. „Jeśli nie byłoby powodu, to po co miałbym go [prezesa Ozona – red.] odwoływać?” – krzyczał.

Ostatecznie górniczy protest na niewiele się zdał. JSW poinformowała w specjalnym komunikacie, że Daniel Ozon został odwołany ze składu zarządu spółki. Rada nadzorcza JSW powierzyła pełnienie funkcji prezesa delegowanemu członkowi rady nadzorczej – Robertowi Małłkowi.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooGrzegorzJabisPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kiedy wszyscy górnicy się wreszcie zorientują, że rząd robi ich na perłowo w bambus, a ich fedrowanie w pocie czoła jest psu na budę, bo i tak zalewa nas ruski węgiel z Donbasu? Oby przed jesienią to do nich dotarło.

Jabis
Jabis

Jakie to … milutkie! Górnicy skandowali na PIS: – z ł 0 d z i e j e. 🙂

Grzegorz
Grzegorz

Ciekawe na kogo głosować będą górnicyw nadchodzących wyborach?

daroo
daroo

Zgadnij 😐

daroo
daroo

Darli mordy a na jesień i tak zagłosują na podłą zmianę , nawet nie pamiętają jak ich prezio wyzwał o „zakamuflowanej opcji niemieckiej” a ponoć ślunzoki takie pamiętliwe są 🙁

daroo
daroo

Ten na zdjęciu robi gesty takie jak pewien Adolf ,ciekawe czy Jacek Srajusz (z) Wolski też zestawi te gesty obu panów w re tweecie