Góry literatury. Festiwal Olgi Tokarczuk

Góry literatury. Festiwal Olgi Tokarczuk

W okolicach Nowej Rudy w Kotlinie Kłodzkiej rozpoczyna się dzisiaj szósty z kolei festiwal literatury, którego gospodarzami są laureatka nagrody Nobla, Olga Tokarczuk oraz jej przyjaciel, poeta i prozaik, Karol Maliszewski – podaje Radio TOK FM. Festiwal potrwa do 18 lipca.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Kulturalne „GÓRY BABEL”. Oprócz rozmów, spotkań, warsztatów będzie też czas na czytanie i wędrówki po górach – tłumaczy jedna z organizatorek, tłumaczka Justyna Czechowska. Na wycieczkę rowerową do Radkowa zaprasza poeta, tłumacz i eseista Jakub Kornhauser.

W tym roku odbędą się spotkania z Julią Fiedorczuk, Klementyną Suchanow, Agnieszką Wolny-Hamkało, Mikołajem Łozińskim, Maciejem Henem, Wojciechem Bonowiczem, Mikołajem Grynbergiem i Zygmuntem Miłoszewskim. Uczestnicy festiwalu będą mogli posłuchać audiobooka z nagraniem „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk. Dodatkowe atrakcje przygotowane są dla dzieci, które będą świętować 75-lecie urodzin Pippi Pończoszanki. Zorganizowano też spotkania z krytykami i historykami sztuki, np. w Zamku Książ z Andą Rottenberg. W planie są pokazy filmowe i koncerty. Wystąpią Lech Janerka, zespół Osjan i Maria Peszek. Więcej o atrakcjach można przeczytać na stronie festiwalu na Facebooku.

W tym roku, ze względu na pandemię, ilość uczestników musi zostać mocno ograniczona. Nie ma możliwości dostania się na festiwal bez wejściówki i wypełnionego oświadczenia, obowiązkowe będzie noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.

/ep/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 lipca 2020 14:06

A co tam, przepraszam bardzo, robi Suchanow?

Zwinka
Zwinka
11 lipca 2020 18:50
Reply to  Marek

Nie chciało się wyguglować informacji o osobie?

malgoska
malgoska
11 lipca 2020 16:14

Raczej liczba uczestników, nie ilość.