Gowin: „8 tys. na rękę w dużych miastach to nie są wysokie zarobki” – „Totalne oderwanie od rzeczywistości”

Gowinowcy dostali stołek w TK, więc poparli kandydaturę Stanisława Piotrowicza

„8 tys. na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie”- Jarosław Gowin. Wicepremier powinien to powiedzieć np. nauczycielom i pracownikom służby zdrowia pracującym w tych miastach. Najlepiej twarzą w twarz” – napisał na Twitterze Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. A ta „fantastyczna” wypowiedź wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego padły dziś na antenie Radia Zet.

 

„Panie Gowin, to niech Pan pracuje dla idei. Te są bezcenne”; – „Totalne oderwanie od rzeczywistości”; – „O ile zgadzam się, że życie w dużych miastach w PL jest KOSZMARNIE drogie (większość osób ma kredyty hipoteczne, czynsze są horrendalne), tak p. Gowin jest odrealniony jak mało kto. 8.000 zł to super pensja, o której nie mogą śnić ani nauczyciele, ani większość lekarzy…” – komentowali internauci.


Gowin nie po raz pierwszy zabiera głos w sprawie zarobków. W ubiegłym roku żalił się, że kiedy był w rządzie PO ministrem sprawiedliwości „czasami nie starczało do pierwszego”. O reakcji na to posłów opozycji pisaliśmy w artykule „Zbiórka na Gowina” w Sejmie.

 

“8 tys. zł na rękę, to nie są duże zarobki w Krakowie”, mówi w Radiu Zet Jarosław Gowin. Nie wiem, w jakich kręgach się obraca, chyba wśród prezesów SSP, bo na pewno nie wśród nauczycieli, młodych lekarzy, czy naukowców na krk uczelniach. Absolutne odklejenie od rzeczywistości” – podsumował Bogdan Klich z PO.

Jeden z internautów przypomniał też słowa innego prominentnego polityka obozu PiS: „Bielan pewno się pod tym podpisuje. Gdyby nie praca żony, musiałby żebrać. Ach, te koryciane biedaki, tyle „pracują” za nic, a powinni zapier***ać za miskę ryżu albo dla idei”. O „kłopotach” byłego wicemarszałka Senatu pisaliśmy w artykuleBielan też ledwo wiąże koniec z końcem?

bt

Źródło radiozet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
iimpalaManiBArtMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Dojna zmiana kompletnie oderwana od rzeczywistości, afera goni aferę, inflacja rośnie, położyli szkolnictwo, służbę zdrowia, stadninę koni. ..Banda zachłannych nieudaczników, a poparcie stale na wysokim poziomie. Ktoś powiedział, że są takie dwa momenty: pierwszy , że nic nie może ci zaszkodzić, a drugi, że już nic nie może ci pomóc. Nie mogę doczekać się sytuacji, gdy rządzący znajdą się w tym drugim momencie.

BArt
BArt

Skala: głupi, głupszy, debil, Gowin, Suski. Ja mieszkam w jednym z miast wymienionych przez tego głupka i sporo mi brakuje do wspomnianej przez niego kwoty. Żonie i znajomym również. A wszyscy pracujemy na tzw. znaczących stanowiskach.

Mani
Mani

O jeju…jak to dotrze do kk…to zarządają podwyżki za te lekcje religii w szkoła…teraz dostają tylko 3800

iimpala
iimpala

wielu ludzi, szczególnie mlodych, żyje, w dużych miastach, za najnizszą krajową, panie gówin.. Mój syn żyje za 2700 zl, Netto na szczeście ale i tak dokladam mu do mieszkania (wynajmowanego). Inaczej nie miałby szans na usamodzielnienie się, po studiach.
Gówin, halo, tu ziemia!