„Gowin i Kaczyński pobawili się kilka godzin w dobrego i złego policjanta”

Kaczyński i Gowin na dywaniku u prokuratora?

„Gowin i Kaczyński pobawili się kilka godzin w dobrego i złego policjanta, by na koniec zaszantażować opozycję. Wart Pac pałaca, a pałac Paca…” – podsumował jeden z internautów. I trudno nie przyznać mu racji…

 

Bo weźmy choćby taką wypowiedź Gowina w Polsat News: – „To jest taki czas, kiedy trzeba przestać myśleć o gierkach politycznych, to jest czas, kiedy decydujemy o życiu i śmierci. Stąd wzięła się decyzja Porozumienia, by przedstawić projekt zmian Konstytucji”. Chodzi o kuriozalny pomysł Gowina, aby przedłużyć kadencję Dudy o dwa lata, czyli wybory odbyłyby się w 2022 r. A i Duda nie mógłby kandydować za te dwa lata.

Gowin liczy na to, „że liderzy opozycji wezmą na siebie odpowiedzialność za historyczny moment”. – „Apeluję do liderów opozycji, aby przemyśleli swoje stanowisko. Liczę na to, że ten projekt uzyska konstytucyjną większość” – powiedział w TVN24.

 

Mimo jednak – jak to określił Gowin – „czasu, kiedy decydujemy o życiu i śmierci”, wprowadzenia stanu klęski żywiołowej nie będzie. Dlaczego? Bo – zdaniem Gowina – nie rekomenduje tego szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. – Na razie pan minister Szumowski mówi, że nie potrzebuje rozwiązań zawartych w ustawie o klęsce żywiołowej, aby działać skutecznie” – stwierdził Gowin.

„Panie Gowin, dlaczego Pan obraża wyborców? Dlaczego Pan myśli, że jestem idiotą? Jak Panu nie wstyd przed Uniwersytetami, Profesorami i całą społecznością akademicką? Pan siebie słyszy? Co ma na Pana Prezes, że takie brednie Pan wygaduje?”; – „Bezczele na maksa. Ja mam szacunek do prof. Grodzkiego, który wyszedł i powiedział – tak jestem politykiem, ale również jestem lekarzem i najważniejsze dla mnie w tej chwili jest życie i zdrowie obywateli, wybory nie są takie istotne w tej chwili. Można być człowiekiem!!!”; – „To wygląda na ustawkę między Gowinem, Dudą i Kaczyńskim. Gowin chce uratować, swoją dupę i stołek… Oszust tfu!”; – „W przypadku prezesa NIK to PiS również bardzo pragnął na opozycje „przelać” odpowiedzialność za niemożność odwołania Banasia ze stanowiska” – komentowali internauci.

„J. Gowin odegrał teatr ze zmianą Konstytucji, żeby przerzucić odpowiedzialność za organizację wyborów na opozycję. Ale jest prostszy i zgodny z Konstytucją sposób na to, by nie narażać ludzi w czasach zarazy – stan klęski żywiołowej, który rząd może wprowadzić jednym ruchem” – podsumowała Renata Grochal z „Newsweeka”.

bt

Źródło: polsatnews.pl, tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuannadarooMaciek123454321Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Powodowany głęboką troską o życie i zdrowie rodaków Prezes, jednoosobowo, zachowując bezpieczny dystans od zdezynfekowanego kota w maseczce, wybierze nam prezydenta.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jarosław GÓWIN (przez „o” z kreską). Nazywam go tak, odkąd stał się lizodupem Naczelnego Karła RP. Skala przerażenia w obozie przestępców jest większa, nuż myślałem, stąd ten kretyński pomysł na jeszcze 2 lata dla pajaca udającego głowę państwa. Autorytet pierwszej osoby w państwie nie spadł nigdy tak nisko od czasów Augusta III Sasa, któremu naganiano pod okna pałacu Saskiego bezpańskie psy, aby sobie do nich postrzelał. Dudemu pozostały heheszki (jak się wyraziła Barbara Nowacka) na portalu dla idiotów.

daroo
daroo

Przeca pisałem że na koniec ten bezkręgowiec, „poprze ale nie będzie się cieszył” Kurde chyba robię konkurencję Jackowskiemu 🙂

anna
anna

Dwóch znanych specjalistów amerykańskich. Prof. R.S. Robins z Instytutu Historii Nauki w Londynie oraz z Uniwersytetu Tulane oraz Prof. J.M. Post z George Washington University wydali książkę „Paranoja polityczna. Psychologia nienawiści”. Książka ukazała się w Polsce przekładem Hanny Jankowskiej (KiW 1999 r.). Poniżej skrót definicji choroby: PARANOJA Choroba psychiczna, dla której typowe są usystematyzowane urojenia oraz projekcja osobistych konfliktów, przypisywanych rzekomej wrogości otoczenia; chroniczna psychoza funkcjonalna, rozwijająca się w podstępny sposób. Charakteryzuje się uporczywymi, nie ulegającymi zmianom, spójnymi pod względem logicznym urojeniami, dotyczącymi przeważnie prześladowań albo związanymi z manią wielkości. SIEDEM ELEMENTÓW PARANOI : 1. Podejrzliwość : Podejrzliwość to najbardziej… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wypisz, wymaluj.