Gowin – nomen omen – odleciał: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg”

Gowin – nomJarosław Gowin nie traci dobrego samopoczucia i wiary, że jego Porozumienie utrzyma się w Obozie Zjednoczonej Prawicyen omen – odleciał: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg”

– „Stajemy się krajem, który dla tych największych kosmicznych potęg – USA, Chin – zaczyna być partnerem. Zaczyna być partnerem w obszarze badań naukowych, ale także (…) partnerem biznesowym” – perorował wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jego słowa cytuje portal braci Karnowskich w materiale zatytułowanym: „Polska zaczyna być partnerem dla kosmicznych potęg!”.

 

Na tym nie koniec cytatów z Gowina. – „Mieliśmy w średniowieczu znakomite tradycje i osiągnięcia astronomiczne. Chcielibyśmy kontynuować ten dorobek Mikołaja Kopernika rękoma polskich astronomów, uczonych i rękoma polskich przedsiębiorców” – mówił wicepremier.

„Wy zacznijcie budować drogi, mieszkania+, promy. Dorobek Kopernika zostawcie w spokoju, bo czego się dotkniecie, to jest wielkie bum”; – „Co wy bierzecie pisząc/mówiąc takie propagandowe brednie?”;

 

– „Proponuje zejść na ziemię i rozpocząć produkcję miliona aut elektrycznych. Też nierealne? To może posadzimy chociaż te obiecane przez premiera pół miliarda drzew? Też się nie da?” – „Ale prima aprilis dopiero za ponad miesiąc”; – „Kosmiczną lipę nam robią od lat” – komentowali internauci.

Pozostali kpili niemiłosiernie: – „Zdecydowanie i bezkompromisowo będziemy kontynuować dorobek Kopernika… Ale trzeba światu przypomnieć także o Panu Twardowskim… pierwszym lunonaucie…”; – „Kopernik, jak wszyscy wiemy, latał w kosmos razem z Morawieckim”; – „Gowin właśnie minął Księżyc, na Marsie ogłoszono alarm V stopnia”.

bt

Źródło: wpolityce.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZwinkabulkaMajaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Czyli jest nadzieja. PIS wybiera się w kosmos. Tylko dużą rakietę zbudujcie, żebyście się wszyscy zmiescili.

bulka
bulka

te kondory kupione to wleja paliwo rakietowe, i tylko sie zakurzy

Maja
Maja

Nie chcę deprecjonować polskich naukowców, ale brednie Gowina to już naprawdę kabaret.

Zwinka
Zwinka

Co prawda, to prawda. Polak był na księżycu, kiedy innym to się jeszcze nawet nie śniło. Tward….o przepraszam, Morawiecki się nazywał.