Gowin po wyborach odważył się nawet skrytykować TVP pod rządami Jacka Kurskiego

Giertych martwi się o kręgosłup Gowina po kolejnej kolizji auta SOP: „Koalicja się rozwali”

Jarosław Gowin po wyborach wyraźnie nabrał odwagi. Wprowadzenie do Sejmu przez jego ugrupowanie większej niż dotychczas liczby posłów wyraźnie go ośmieliło.

Na korytarzach sejmowych krążą pogłoski, że apetyt Gowina na objęcie wyższego niż do tej pory stanowiska w rządzie też jest większy. Pisaliśmy o tym w artykule „Gowin chciałby „wygryźć” Morawieckiego?”.

Wicepremier Gowin nie zawahał się więc skrytykować TVP pod rządami Jacka Kurskiego. – „Ten ton przekazu, który formułuje telewizja publiczna, wymaga refleksji. Myślę, że temat przyszłości telewizji publicznej wymaga namysłu polityków Zjednoczonej Prawicy, czyli tego obozu, który przez najbliższe cztery lata będzie ponosił odpowiedzialność za polskie państwo, ale namysłu z dala od mikrofonów” – stwierdził Gowin w „Poranku Rozgłośni Katolickich Siódma 9”. Dodał, że ten ton „szkodzi”. – „Na pewno, jestem o tym przekonany” – powiedział.

– „Gowin jest obrotowy. Zobaczył na horyzoncie kłopoty PiS-u, to stylizuje się na liberała. Ale się nie cieszy”; – „Gowin poczuł „krew” i walczy, by jego kółko wzajemnej adoracji stało się partią wiodącą. Jednak do tego potrzebny jest kręgosłup, a Gowin… No cóż, zaraz podwinie ogon i będzie nadal posłuszny wodzowi”; – „Po 4 latach poddaństwa nagle prostuje kręgosłup? Nagła jego odwaga, cholera, ale jakoś mnie nie przekonuje”; – „Eee tam, fika przed konsumpcją. Prezes zje tę przystawkę. Gowin nie ma kasy. Prezes trzyma hajs” – komentowali internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
18 października 2019 20:23

Gowin, jako wielki obrotowy, potrafi jak nikt inny poczuć zmianę wiatru i już czuje, że pis pęka i przygotowuje sobie drogę ewentualnej ucieczki do normalniejszych partii.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
20 października 2019 11:09
Reply to  Marek

A kto weźmie taką wycieraczkę? To wstyd, mieć u siebie kogoś, kto tak się zeszmacił.

HerodAntypis
HerodAntypis
18 października 2019 21:57

Gowin po transfuzji posłów poczuł się dużo lepiej i odważył się wstać z kolan. Wydał się sobie atrakcyjniejszym i liczy na transfer do innego klubu.

Zwinka
Zwinka
19 października 2019 00:30

Ojejku jejku.

Maciek123454321
Maciek123454321
19 października 2019 01:29

Jarosław Gówin. I nie chce być inaczej…………..

Ryszard
Ryszard
20 października 2019 15:45

Zdaje się, że Gowin cierpi na eiaculatio retordato, czyli wytrysk opóźniony, który dopiero po niezłych dla niego wyborach doszedł do fazy finalnej. Sporo rzeczy ostro teraz krytykuje, nawet „zamach smoleński”.