Gowin poda się do dymisji, jeśli PiS podniesie składki ZUS. Internet pęka ze śmiechu

Syn Gowina rapuje: „Rządzi nami Zjednoczona Prawica, mnie już od tego strzela ku***ca”

„PiS nie podniesie składek ZUS dla przedsiębiorców. Ręczę za to swoją wiarygodnością. Jeśli tak się stanie, podam się do dymisji” – zapewniał Jarosław Gowin w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

 

Zakwestionował pomysł zniesienia pułapu 30-krotności w naliczaniu składek: „Porozumienie zajmuje tu inne stanowisko niż PiS. W naszej ocenie likwidacja 30-krotności w oczywisty sposób doprowadzi do spadku wynagrodzeń tych grup zawodowych, które są kluczowe dla rozwoju nowoczesnego państwa: specjalistów, informatyków, kadry kierowniczej średniego szczebla czy wolnych zawodów” – zauważył.

Musimy sobie zadać pytanie, czy zależy nam na skutecznej konkurencji z najbardziej zamożnymi państwami świata. To jest wyścig o talenty, o ludzi szczególnie uzdolnionych. Jako minister współodpowiedzialny za rozwój technologii i innowacyjność jestem rzecznikiem klasy średniej. Bo jej interesy są przecież zbieżne z polską racją stanu” – dodał wicepremier.

 

Mówiąc o niezachwianej jednomyślności w obozie prawicy odniósł się przy okazji do zapowiedzi wzrostu płacy minimalnej. Zdradził, że decyzja o szybszym wzroście płacy minimalnej zapadła w kilku ostatnich tygodniach.

Wypracowaliśmy wspólne stanowisko. Z jednej strony, zgodnie z propozycją PiS, szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy wzrośnie płaca minimalna. Z drugiej, PiS zaakceptowało postulat Porozumienia, aby tak obniżyć ZUS dla małych firm, żeby wzrost płacy minimalnej nie podkopał ich finansowych fundamentów” – powiedział wicepremier i minister szkolnictwa wyższego.

W przyszłej kadencji w dużo większym stopniu położymy nacisk na uruchamianie rezerw rozwojowych. To jest warunek stabilnej realizacji bezprecedensowo szerokich programów społecznych” – zapewnił Jarosław Gowin.

/p/

Źródło: Money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RyszardJacek DolińskiVatmannKatarzynadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

A z kim ów Gowin skuma się po wyborach jeśli powstanie nie pisowski rząd, żeby dalej trwać przy żłobie? Jakoś nie widzę chętnych.

daroo
daroo

On „ręczy swoją wiarygodnością..” buahahahahahahahaha do tego potrzebny jest kręgosłup moralny a to u niego jest towar deficytowy

Katarzyna
Katarzyna

Wiarygodność pana Gowina ….hmmm

Vatmann
Vatmann

Ja miałbym jeszcze jedną prośbę do Pana ministra -żeby obiecał,że wzrost cen żywności nie pociągał za sobą wzrostu vatu tych produktów

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Gowin jest po prostu żałosny. Swoją drogą, to ciekawy przypadek jak jedną decyzją – skumania się z PiS-em – można zaprzepaścić cały dorobek swojego dotychczasowego życia.

Ryszard
Ryszard

Gdzie ten pękający ze śmiechu internet?