Gowin studzi emocje. „Koalicja istnieje. Pojawiły się pewne zadrażnienia”

"Nowogrodzka" wściekła na Gowina za torpedowanie Polskiego Ładu

Spór wokół rekonstrukcji rządu zdaje się nie mieć końca! Część polityków z Porozumienia i Solidarnej Polski stara się załagodzić konflikt z kierownictwem PiS. Jednym z nich jest Jarosław Gowin, który w Polsat News zapewniał o tym, że koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej istnieje, choć pojawiły się w niej pewne problemy.

 

Koalicja istnieje. Pojawiły się pewne zadrażnienia. Jesteśmy na wirażu” – ocenił Gowin. „Jestem przekonany, że w przyszłym tygodniu emocje opadną. Dobrze, że mamy teraz weekend. (…) Każdemu przyda się ten czas na to, żeby ochłonąć”.

Lider Porozumienia odniósł się też do pomysłu przeprowadzenia nowych wyborów. Jego zdaniem byłoby to porażką: „Porażką, która odsunęłaby środowiska prawicowe od władzy na wiele lat. Doprowadziłoby to także do porażki w sensie moralnym”. W niemal identycznym tonie wypowiadali się już politycy SP, którzy podkreślali, że przyśpieszone wybory stanowiłyby tylko prezent dla Koalicji Obywatelskiej.

 

Gowin w wywiadzie dla Polsat News stwierdził też, że liczy na  prezydenta mogącego teoretycznie wziąć udział w próbie arbitrażu pomiędzy zwaśnionymi stronami sporu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Spór między koalicjantami nasilił się na skutek głosowania ws. „piątki dla zwierząt” – politycy Porozumienia i SP nie poparli proponowanych przez PiS zmian.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments