Gowinowcy dostali stołek w TK, więc poparli kandydaturę Stanisława Piotrowicza

„Dobre, bo polskie”? Nasze testy na koronawirusa zalegają w magazynach

„Gowin sprzeda się za garść cukierków” piszą zniesmaczeni czytelnicy portalu gazeta.pl, komentując poparcie „Porozumienia” dla kandydatury Stanisława Piotrowicza do Trybunalu Konstytucyjnego.

 

Jeszcze niedawno Gowinowcy byli przeciw. Jeszcze niedawno wydawało się, że mogą zablokować wybór prokuratora stanu wojennego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, jeśli PiS będzie chciało przeforsować zniesienie limitu 30-krotności ZUS. Partia Jarosława Gowina chciała także, aby kandydatury do TK były ujęte w umowie koalicyjnej Porozumienia z Prawem i Sprawiedliwością. Stało się jednak inaczej. Gowinowcy poparli kandydaturę Stanisława Piotrowicza.

Jak donosi Interia partia Jarosława Gowina dogadała się z Prawem i Sprawiedliwością. W zamian za poparcie Stanisława Piotrowicza Gowinowcy będą mogli wskazać następcę sędzi TK Małgorzaty Pyziak-Szafnickiej, której kadencja kończy się 5 stycznia 2020 roku.

 

„Docierają do mnie argumenty kolegów ze Zjednoczonej Prawicy. W ramach pluralizmu TK musi być miejsce dla kandydatów, którzy reprezentują także wrażliwość PiS, takich jak Stanisław Piotrowicz. Wrażliwość Porozumienia reprezentować będzie ten, kogo wskażemy. Mogę tylko powiedzieć, że będzie to uznany profesor prawa” – powiedział w rozmowie z Interią wiceszef Porozumienia Marcin Ociepa.

Przypomnijmy: Wybór Piotrowicza i Pawłowicz wzbudza wiele kontrowersji, a z badań sondażowych wynika, że większość ankietowanych nie chce, żeby zostali oni zaprzysiężeni na nowe stanowiska.

/jp/

Źródło: interia.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BartdarooAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Żałosne.Mali ludzie.Towarzystwo godne Banasia.

daroo
daroo

„Poparli ale się nie cieszyli ” brzmi znajomo 😐

Bart
Bart

Gowin to żałosny sprzedawczyk. Teoretycznie mógłby rozbić tę koalicję i w ciągu jednego dnia zakończyć rządy pisowskiej hołoty. No ale widocznie ma podstawy przypuszczać, że pis da mu więcej. A honor i przyzwoitość to dla tego pana wartości abstrakcyjne i hipotetyczne. Zapamiętajmy mu to.