Gowinowcy zapowiadają ofensywę. PiS dalej nie traktuje ich poważnie

Ustawa przeciw TVN. Czy Gowin zaryzykuje stanowisko wicepremiera?

Przedstawiciele partii Porozumienie Jarosława Gowina zapowiedzieli zorganizowanie na 17 kwietnia zdalnej Konwencji Krajowej tegoż ugrupowania. Wicerzecznik partii Jan Strzeżek przyznał, że konwencja ma pokazać proces wzmacniania ruchu.

 

„To pokazuje, że po tym jak pożegnaliśmy zdrajców z Porozumienia, tych którzy próbowali rozbić i ugrupowanie i Zjednoczoną Prawicę, cały czas się wzmacniamy. (…) Mam nadzieję, że każdy kto dobrze życzy nie tylko naszej partii, ale także całemu obozowi rządowemu cieszy się, że chcemy wziąć na siebie większą odpowiedzialność w zakresie oferty programowej” – powiedział.

Podkreślił przy tym, że Porozumienie nie szykuje swojej wersji „Nowego Ładu”, ale ciągle czeka na zaprezentowanie tej koncepcji przez Prawo i Sprawiedliwość.

W nowej ofercie programowej – jak sugeruje „Gazeta Wyborcza” – PiS może nie iść Porozumieniu na rękę, ponieważ, już teraz, widać, że partia obrała konfliktowy kurs. Dowodem na to jest m.in. odmowa wyrzucenia z rządu ludzi związanych z wrogą Gowinowi frakcją Adama Bielana, czyli pretendenta do tytułu szefa Porozumienia.

 

Przypomnijmy, że przedstawiciele obozu Bielana prowadzą obecnie walkę o odsunięcie od steru rządów Gowina i zastąpienia go przez ich frakcyjnego lidera. Konflikt wewnętrzny w Porozumieniu trwa już od lutego br.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: wyborcza.pl                                                                                                                    

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
26 marca 2021 18:12

Niech Gowin zapyta Ziobrę jak robi się Kongres za pieniądze UE bez konsekwencji prawnych.

Zwinka
Zwinka
26 marca 2021 23:50

Wzmacniają się przy pomocy kolejnych zdrajców.