Gowinowi nie podoba się reakcja mediów publicznych. Zawiesza obecność na Radzie Koalicji

Jarosław Gowin solidaryzuje się z prof. Maksymowiczem i mówi o rozdziale państwa od Kościoła

Dzisiaj rano Jarosław Gowin zwiesił swoją obecność na posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Najpierw o sprawie poinformował dziennikarz RMF FM: „Nieoficjalnie stronnicy Jarosława Gowina tłumaczą, że chodzi o wycięcie ich polityków z programów TVP Info. Twierdzą, że to kolejny dowód, że przewrót/przewrocik w ich partii dokonuje się z udziałem władz PiS” – napisał na TT Patryk Michalski.

 

Powyższą informację potwierdziła rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka w specjalnym oświadczeniu da PAP. Decyzja Gowina jest bezpośrednio związana z aktualną sytuacją w jego partii.

Drugim bardzo ważnym powodem zawieszenia obecności w Radzie Koalicji jest sposób w jaki reagują na  opisywany konflikt media publiczne, które odwołują wcześniejsze zaproszenia do uczestnictwa w programach TVP Info  polityków Porozumienia.

 

Zdaniem Sroki TVP zaprasza do swoich programów byłych członków ugrupowania i „przedstawia ich jako obecnych w absolutnie nieuprawniony sposób” – czytamy na gazeta.pl

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Bielan z  Bortniczukiem czują się pełnoprawnymi członkami Porozumienia tak ja Gowin czuje się tej partii pełnoprawnym prezesem. Co z tego wyniknie? Wydaje nam się, że przekonamy się o tym szybciej niż później.

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 lutego 2021 13:48

„Poczekamy do najbliższego posiedzenia Sejmu – powiedział w poniedziałek poseł Michał Wypij (zwolennik Gowina) w TVN 24.” (cytat z artykułu w GW)
To zapowiedź otwartym tekstem, że jeżeli Kaczyński nie odetnie się od Bielana i jego puczystów, gowinowcy przestaną popierać PiS w sejmowych głosowaniach. Byłoby to powtórzenie taktyki Leppera, wyrzuconego ze stanowiska wicepremiera na jesieni 2006 r. przez ówczesnego premiera Kaczyńskiego. Zaraz potem Kaczyński bez poparcia Samoobrony przegrał kilka ważnych głosowań w Sejmie i jak niepyszny musiał przyjąć Leppera z powrotem do rządu.
Tylko czy Gowin będzie miał „cojones”? I czy popierający go dziś posłowie Porozumienia nie sprzedadzą się Kaczyńskiemu? Zaufane sługusy Kaczyńskiego już pewnie usiłują nawiązać z nimi rozmowy.

adam
adam
8 lutego 2021 13:54

Gowin niech zacznie głosować normalnie a nie jak Jarek mu każe. Ku rwa jego mać!!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
8 lutego 2021 20:15
Reply to  adam

Kaczyńskiego, czy Gowina?

HerodAntypis
HerodAntypis
8 lutego 2021 23:59

Obu

Zwinka
Zwinka
8 lutego 2021 17:04

Cholera, i znów zawracają nam dupę swoimi przepychankami.

druh Marek
druh Marek
8 lutego 2021 17:57
Reply to  Zwinka

Pomyśl ~ Zwinka , że na ten moment czekaliśmy. Jeśli posłowie Porozumienia będą mieli wsparcie nasze i części trzeźwo myślących wyborców PiS, to naprawa Rzeczypospolitej może się zacząć już w tym roku. Dlatego kibicuję Gowinowi, bo wiosną 2020 roku pokazał z grupą swoich ludzi ,że nie pęka przed gnomem z Żoliborza.

Waldemar
Waldemar
8 lutego 2021 23:02
Reply to  druh Marek

To są porachunki między klanami Corleone, Tattaglia i Barzini, jak w „Ojcu Chrzestnym”. Kilka trupów padnie, uregulowane zostaną rachunki, nastąpi kolejny podział strefy wpływów, no i zysków – i wszystko wróci na stare tory. Nie liczmy na kłotnie w rodzinie, skoro to rodzina mafijna.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
9 lutego 2021 13:06
Reply to  druh Marek

Jeśli nie pęka, to tylko dlatego, że jest z gumy. Poza tym to tylko burza w szklance wody, dla odwrócenia uwagi od ogólnej katastrofy.