Granice żenady przekroczone. Do KKRiT wpłynęły skargi na wypowiedzi Ziemkiewicza o Jerzym Stuhrze.

Ziemkiewicz zarzucił Sikorskiemu BRZYDZENIE się patriotyzmem. Ale KŁÓTNIA!

Rafał Ziemkiewicz od lat angażuje się po stronie różnych prawicowych organizacji. Teraz jest fanem PiS i obozu narodowo-katolickiego skupionego wokół TVP. Dziennikarz, w programie „W tyle wizji”, żartował publicznie z Jerzego Stuhra – aktor został przewieziony do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu.

 

Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu” – zaczął wywód redaktor. Później dodał, że „prawdopodobnie to miało związek” z sukcesem Andrzeja Dudy w drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich.

Na koniec audycji redaktor odniósł się do Tomasza Lisa, który też przeszedł udar. „Niech to też będzie przestrogą dla tych, co jak Tomasz Lis dali się podniecić tym TVN-om” – „zażartował” w niewybredny sposób słynący z agresji Ziemkiewicz.

 

Sprawę Ziemkiewicza przekazano już Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Instytucja otrzymała dwie skargi od osób prywatnych w sprawie żenujących żartów. „Wpłynęły do nas skargi od osób indywidualnych. Sprawa jest jeszcze w toku. Wystąpimy do nadawcy z prośbą o materiał i stanowisko. Dopiero wówczas zostanie wdrożone postępowanie” – potwierdziła rzeczniczka organu.

Także główny zainteresowany odniósł się do swojej nieeleganckiej wypowiedzi.

Dotarło na moją wieś o kolejnej hejterskiej gównoburzy szmatławych mediów. Tylko osoba bardzo złej woli może nazywać moje słowa „szydzeniem” czy „wyśmiewaniem” choroby Stuhra” – napisał na swoim Twitterze wyraziście prawicowy dziennikarz. „Ale żadne odkrycie, że takie właśnie tworzą lewicowo-liberalne media” – zakończył.

Cóż, najwidoczniej również i my jesteśmy „osobami bardzo złej woli”.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
16 lipca 2020 17:58

Memento mori, Ziemkiewicz, memento mori. Był taki zaciekły poseł PiS Artur Górski, który wieszczyl koniec cywilizacji białego człowieka Wygadywał też inne, rasistowskie i nie tylko paskudztwa. W końcu wkurzona najwyraźniej. Natura bialaczką mu za podłość odpłaciła. Tak że uważaj pan, panie Ziemkiewicz, bo sporo pan sobie nagrabileś.

Maciek123454321
Maciek123454321
16 lipca 2020 18:13

***** ***. Tyle w temacie łachudry ziemkiewicza. Ruch ośmiu gwiazdek jest godzien – według mnie oczywiście – spontanicznego poparcia. Ponieważ – jak widać – chamstwo nadal górą, zatem wrócić należy do tradycji Kotwicy Polski Walczącej, oporników wpinanych w klapę i wszelakiej symboliki stanowiącej sprzeciw wobec zalewającej nas fali hejtu i nienawiści. Proponuję na początek wpinanie znaczka „KONSTYTUCJA”. Sam go noszę od długiego czasu. Niby nic takiego, a budzi wściekłość pisiorów. Podobno nawet były wypadki, że nie chciano osoby noszącej koszulkę z tym napisem wpuścić do lokalu wyborczego. Osiem gwiazdek narysować – żaden problem. Minęło zaledwie kilka dni, a Polska już huczy. Mniemam, że dojdzie zapewne do przegięć, ale myślę też, że niepozdejmowane banery z Dudą śmiało można tak „ozdabiać”. Już są bezwartościowe, tak czy owak nakazane jest zdjęcie banerów. Sądzę, że ozdabianie ich ośmioma gwiazdkami będzie miało taki skutek, że znikną błyskawicznie z wszystkich ogólnodostępnych miejsc, a wiadomo skądinąd, że pisiory nigdy się nie spieszą z usuwaniem swoich materiałów wyborczych. Teraz dostaną popędu, zwłaszcza w dużych miastach.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
17 lipca 2020 12:52

Mój opornik z czasów studenckich już kilka lat temu wyjęłam ze szkatułki z pamiątkami i noszę. Pozdrawiam.

Marek
Marek
17 lipca 2020 13:26

Chamstwo w pełnej krasie.

Ryszard
Ryszard
16 lipca 2020 20:52

Trzeba zrozumieć i współczuć. Ten ktoś to proste chamidło, pozbawione uczuć wyższych, które zwyczajnie nie odróżnia dobra od zła. Być może to defekt mózgu, być może dorastanie w dysfunkcjonalnej rodzinie, być może ofiara księdza-pedofila. A może wszystkie te rzeczy razem?

Jantar
Jantar
16 lipca 2020 21:12

Prawica pewnie tylko czeka na informację o śmierci, żeby zatańczyć z radości, że „jednego skurw… mniej”… Bo takie będą wpisy na pisowskich portalach, jak przy każdym innym artykule do tej pory. To jest ta katolicka miłość bliźniego, to katolickie miłosierdzie, ten katolicki szacunek dla drugiego człowieka i jego poglądów politycznych czy światopoglądowych. I właśnie ten szacunek pokazuje Ziemkiewicz od lat. I uważa, że wszystko mu wolno, bo przykład poszedł z samej góry od Kaczyńskiego, Brudzińskiego, Terleckiego, Dudy, Pawłowicz zaczynając.

Marek
Marek
16 lipca 2020 21:20

Odezwali się… ci od ” ***** *** „. Arbitrzy elegancji.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 lipca 2020 23:15
Reply to  Marek

Jasne, tobie wolno, boś pisior? Taki jak ziemkiewicz, pietrzak, cejrowski, żalek… Więc przyjmij do wiadomości, drogi pisiorze, że nam też WOLNO. Wolno nam ***** ***.

daroo
daroo
17 lipca 2020 07:46

Czy to ten Ziemkiewicz Który raz za razem przegrywa sprawy o zniesławienie a potem żebrze w internecie o zrzutkę bo podobno „sąd go skrzywdził”? Dla kolegi pytam 😐

Paw.
Paw.
18 lipca 2020 22:05

Typowy polski prawicowiec spod biało-czerwonej flagi, którą wyciera sobie gębę. Najpierw z pogardą znieważy i poniży w prostackich słowach swoich oponentów, a później udaje, że to tamci są przecież winni, a on stał się ofiarą całej sytuacji. Nie zdziwiłbym się, gdyby w Wiadomościach na pasku pojawiło się: „Zdrajcy Polski obrażają polskiego dziennikarza i wybitnego posarza”. Obrzydliwstwo.