Greniuch złożył rezygnację z funkcji w IPN

Greniuch złożył rezygnację z funkcji w IPN

Po tym jak Tomasz Greniuch został powołany na stanowisko p.o. Dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu media przypomniały jego wcześniejszą przynależność do ONR-u i fakt publicznego wykonywania nazistowskich gestów.

 

Do sprawy odniósł się dzisiaj Prezes  IPN Jarosław Szarek: „W związku z zaistniałymi okolicznościami dotyczącymi nominacji dr. Tomasza Greniucha na stanowisko p.o. Dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu, dalsze pełnienie przez Niego tej funkcji jest niemożliwe. Dr Tomasz Greniuch złożył na moje ręce rezygnację. Z dniem 22 lutego br. została ona przyjęta przez mnie”

Wcześniej przeciwko nominacji Greniucha protestowała Ambasada Izraela w Polsce, historycy z  Uniwersytetu Wrocławskiego oraz posłowie KO. Także dzisiaj w Radiu Zet szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział: „Dla dobra wizerunku Polski powinna nastąpić zmiana na stanowisku szefa wrocławskiego IPN-u” – informuje wp.pl

 

W sprawie  wypowiedział się także Tomasz Greniuch: Nigdy nie byłem nazistą, za nieodpowiedzialny gest sprzed kilkunastu laty jeszcze raz przepraszam i uważam to za błąd. Symbole i gesty, które wznosiłem, to była młodzieńcza brawura, często głucha na zdrowy rozsądek i konsekwencje. Nigdy jednak nie miały one podłoża gloryfikowania totalitaryzmów!” 

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Trzeba przyznać, że jak na standardy pisowskie sprawa Greniucha zakończyła się  stosunkowo szybko. Jedno mnie tylko zastanawia- czy osoby forsujące jego kandydaturę nie miały wcześniej wiedzy o zachowaniu swego kandydata czy też liczyły, że sprawa „rozejdzie się po kościach”. A może „ławka rezerwowych” na prawicy jest już tak krótka, że nie ma z kogo wybierać?

/as/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
22 lutego 2021 15:07

Cale szczescie, nie powinni byli go powolywac.

Stanisław
Stanisław
22 lutego 2021 15:49

„Tel Aviv locuta locuta, causa finita”- polska niepodległość w praktyce.

Goool
Goool
22 lutego 2021 18:00
Reply to  Stanisław

Dokładnie. Błąd młodości i tyle. Za to członkostwo w PZPR nie dyskwalifikuje.

Stanisław
Stanisław
22 lutego 2021 19:44
Reply to  Goool

Nawet pomaga-przykład Millera- z KC do Brukseli, albo Misio Kamiński- z Narodowego Odrodzenia Polski do Senatu. No, ale oni są swoi, więc nawet cienia krytyki.

Olcha
Olcha
22 lutego 2021 23:50
Reply to  Stanisław

Piotrowicz też swój. Nieprawdaż?

Stanisław
Stanisław
23 lutego 2021 08:52
Reply to  Olcha

Ano swój- „nasizm (to od nasz)” w pełnej krasie. Na obronę można by napisać, że różnica między Piotrowiczem a Millerem jest taka, jak między Rottenführem a Gruppenführerem. Ci co nie wiedzą o co chodzi, mogą poguglać.

Bart
Bart
23 lutego 2021 07:25
Reply to  Stanisław

Prawactwo i antysemityzm powinny trafić na listę chorób psychicznych leczonych w zakładach zamkniętych. Trzeba być naprawdę ciężko chorym, żeby skomentować sprawę powołowanego prze pis na wysokie stanowisko neonazisty słowami „Tel Aviv locuta”….

Stanisław
Stanisław
23 lutego 2021 08:57
Reply to  Bart

„powinny trafić na listę chorób psychicznych leczonych w zakładach zamkniętych”- najlepiej z paragrafu o antysemityzmie bezobjawowym. Kiedyś takie miejsca nazywało się „psychuszkami”, a neokomuna nazwie je jakoś po angielsku. A za troskę o moje zdrowie dziękuję. Chwalić Boga, dopisuje.

Maciek123454321
Maciek123454321
22 lutego 2021 22:33
Reply to  Goool

Jasne, Pana Piotrowicza na pewno nie dyskwalifikuje, pana Krasulskiego też nie, pana byłego majora Jacha też nie, pana Kazimierza Kujdę nie dyskwalifikuje nawet, że był agentem SB. Goolu, w piętkę gonisz.

Goool
Goool
23 lutego 2021 12:35

A czy ja ich bronię? Wywaliłbym na zbity pysk.

Jerzy
Jerzy
22 lutego 2021 21:47
Reply to  Stanisław

Nazista w IPN, odznaczony za „zasługi” przez nazistę. Nazista ministrem oświaty. Lista śpiochów nazistów z Opus Dei i Ordo Iuris w rządzie i innych stanowiskach państwowych, prokuratorskich, sędziowskich, jest coraz dłuższa.

Zbyszek
Zbyszek
22 lutego 2021 16:01

Kurdę, takie super koryto stracił. Runął pewnie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
22 lutego 2021 16:42

Podejrzewam, że takich Greniuchów jest w IPN na pęczki. Cała ta instytucja nadaje się do likwidacji. Jak dotąd skupiają się tylko na szukaniu kwitów na Wałęsę i gloryfikowaniu łobuzów w większości słusznie wyklętych.

Bart
Bart
23 lutego 2021 07:28

Dodatowo jestem pewien, że ten Greniuch jakieś stanowisko dostanie. Widać wyraźnie, choć niby pis się tym nie chwali, neonaziści współtworzą bazę poparcia dla tej partii.
Swoją drogą, ktoś się strasznie napracował, żeby minusować pod tym tekstem nas, a plusować wysilające się prawackie trolle.

Olcha
Olcha
22 lutego 2021 23:38

IPN do likwidacji, zostawić archiwa do celów badawczych