Gretkowska: „Za pomocą polskiego hydraulika naprawimy watykańskie szambo, które teraz wybiło”

Znowu jesteśmy w dziejowej du..e i będziemy palić świeczki…

Film braci Sekielskich wstrząsnął Polakami. Nie pozwolił przejść obojętnie, wzbudził ogromne emocje. Szymon Hołownia nie obejrzał filmu do końca, bo nie dał rady, „zwyczajnie rzygać się chce”, jednak z szacunku dla ofiar, wróci do niego.

Ma on nadzieję, że po tym filmie hierarchowie kościelni wreszcie rozpoczną walkę z patologią i przestaną upolityczniać problem, nazywając go atakiem na kościół.  Zwrócił się do nich bezpośrednio, mówiąc, że „to Wy, swoim tchórzostwem, ignorancją i koniunkturalizmem niszczycie życie nie tylko ofiarom tych przestępstw, ale i setkom uczciwych księży, tysiącom katolików na których spadnie społeczne odium za cały ten bajzel, za ofiary odpowiedzialności zbiorowej”.

Zapewnił jednocześnie, że mimo tego, co się wydarzyło, mimo postawy duchownych, nie zamierza odejść z kościoła, bo „to mój dom. I właśnie to daje mi prawo do gniewu i do stanowczego domagania się od zarządzających jego instytucjonalnym wymiarem, by wreszcie posprzątali ten syf i przestali chrzanić (by nie powiedzieć mocniej) o tym, że Sekielski jest stronniczy (…)”.

Bardzo ostro na wypowiedź Hołowni zareagowała pisarka Manuela Gretkowska. Nazwała go „Woody Allenem polskiego katolicyzmu”, przypomniała, że od wieków kościół boryka się z ogromnymi problemami, czego przyczyną są jego „przegniłe fundamenty, zmurszałe mury i dziurawy dach” i nie widzi szans na to, by cokolwiek się zmieniło. Według niej słowa Hołowni są „kolejną zapowiedzią pucowania ruiny, w której już nikt normalny nie chciałby zamieszkać (…) Jak bardzo bezdomnym duchowo trzeba być, żeby nie czuć smrodu jej zgnilizny? Lewych finansów, prześladowania kobiet, zakłamania, pychy i chciwości. Ale Polak potrafi. Za pomocą polskiego hydraulika naprawimy watykańskie szambo, które teraz wybiło. Nie życzę nikomu renowacji gówna”.

Polski katolik to nie tylko wyznawca Polskiej Instytucji Kościelnej

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Lubię Pana Szymona, ale radzę, aby nikomu nie sugerował sensu pozostawania w budynku grożącym zawaleniem. Nie wiem, do czego jest mu potrzebny. „dom”, który każdej chwili może zwalić się na głowę. Czasy czarowników właśnie dobiegają końca.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niewątpliwie kościół jest wizerunkowym trupem. Mam nadzieję, że pociągnie za sobą PiS. Nie ulega też wątpliwości, że miliony szczerze wierzących katolików poczuje się zagubionych. Każdy zada sobie pytanie – jeżeli takie osoby, jak Jankowski, Cybula czy Makulski, pomysłodawca i kustosz bazyliki w Licheniu byli pedofilami, to jaką kto może dać gwarancję, że nie jest nim ksiądz Iksiński? I co, pozwolicie, żeby taki owaki opiekował się Waszymi dziećmi?