Grodzki pomówiony o przyjęcie łapówki. „Udowadnia się winę. Niewinność to się w komunie udowadniało”

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

Prof. Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego napisała we wtorek na swoim profilu na Facebooku: „Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.

 

Mimo swej niejasności wpis niepoparty żadnymi dowodami odbił się donośnym echem w mediach, a dla TVP był gwoździem programu poprzedzającego orędzie nowego marszałka Senatu.

Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu. Kategorycznie i stanowczo zaprzeczam, bym domagał się pieniędzy za operację. Wpłaty na działającą poza szpitalem fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne” – oświadczył Wirtualnej Polsce prof. Tomasz Grodzki.

 

Równocześnie marszałek dodał: „Apeluję, zgodnie z wymową mojego wczorajszego orędzia, o opamiętanie. Tym niemniej, choć z natury jestem człowiekiem łagodnym, w przypadku dalszego oczerniania mojej osoby będę zmuszony wystąpić na drogę sądową w obronie mojego dobrego imienia”.

I chyba opamiętanie przyszło dość szybko, bo pani Popiela w następnych wpisach zaczęła wyraźnie łagodzić swoje stanowisko:

„Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje, wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny torakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie” – napisała. W czym więc rzecz?

Dalej pani Popiela dodała: „Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwierdzenia wpłaty przez pomyłkę, to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji” – i powołała się na maksymę Ojca Świętego Jan Paweł II: „Prawda nas wyzwoli”.

Poproszona przez portal gazeta.pl o komentarz odpisała: „Nie komentuję tej sprawy”. Ale na Twitterze zamieściła kolejny wpis: „Liczę na wyjaśnienia Pana Marszałka. Jeśli dokumentacja fundacji jest ok to chętnie przeproszę”.

Nawiasem mówiąc – jak wynika z aktywności tej pani na Facebooku – w czasie jesiennych wyborów samorządowych wsparła ona polityka PiS i została członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Bartłomieja Sochańskiego na prezydenta Szczecina – pisze gazeta.pl.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Cytat:AnnaJerzyJacek DolińskiWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Snowid
Snowid

Słuchaj babsztylubnapisałaś to co napisałaś, mleko się rozlało! Pomówienie poszło! A teraz swoje przeprosiny, a teraz wsadź je sobie w sempiternę swą!!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Prof. dr Grodzki powinien wystąpić z pozwem cywilnym przeciwko tej pani pomawiającej go o wzięcie łapówki i KurWizji. O sprostowanie, przeprpsiny i dużą kwotę na rzecz zadłużonego szpitala pana profesora.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Prof. dr Grodzki powinien wnieść pozew o zniesławienie wobec tej pani, co to twierdzi że w 1998 roku dała komuś 500 dolców nie wiadomo na co, a głównie przeciwko Dziennikowi TelePiSyjnemu i wszystkim PiSim propagandystom i mediom, którzy ubarwiają tę bajkę tak, żeby wyszło że to profesor wziął od niej łapówkę. Zażądałbym odszczekania oraz przeprosin w Dzienniku TelePiSyjnym i wszystkich innych PiSich mediach, oraz co najmniej milionowej wpłaty na rzecz zadłużonego szpitala w którym pracuje Profesor.

Ann
Ann

Wstrętna larwa ciekawe ile dostala za te pomówienia

Nutka
Nutka

Pewnie wkrótce się dowiemy – jak z Chojną-Duch….

vint
vint

To się w głowie nie mieści. Nie ma chyba granicy, której pisy lub ich zwolennicy by nie przekroczyli byle dorwać się do władzy i koryta. Co za obrzydliwa formacja polityczna. I jak tu się cieszyć z odzyskania niepodległości i czuć jakąkolwiek wspołnote narodową z ludźmi tego pokroju? Wstyd!

Maciek123454321
Maciek123454321

Poziom Pis-u, czyli kloaka. Wszytko w myśl zasady – rzuć gównem, a coś się zawsze do obrzuconego przyczepi. Tylko ta pani zapomniała, że rzucając gównem, sama sobie rączki powalała i teraz to jej rączki śmierdzą. Pani profesor Agnieszka Popiela, zapamiętajcie.

Zwinka
Zwinka

Na hasło „bierz go” zaczynają wyłazić ścierwice…

Mariola
Mariola

W pisowskim stylu. Pomówienia, oczernianie, tylko tyle potrafią. Obrzydliwi ludzie dorwali się do władzy. Br…

Jantar
Jantar

Ciekawe, czy minister Zero kazał już jakiemuś prokuratorowi wszcząć śledztwo. I jeśli tak to tylko patrzeć, jak zwróci się do sejmu o odebranie immunitetu senatorskiego Grodzkiemu, co oczywiście PiS przegłosuje natychmiastowo.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ale odebranie immunitetu senatorowi zależy od głosowania w Senacie, a tu już PiSi mają pod górkę.

Jantar
Jantar

Już coś wymyślą, żeby przegłosować. Pomysłowi są, jeśli chodzi o te sprawy. W końcu Pawłowicz powiedziała, że „najważniejszy jest interes partii, nawet jeśli coś jest wbrew Konstytucji, czy choćby prawu”.

Waldemar
Waldemar

Kolejna „Mała Emi”. Kiedy wręczenie „Husarza” z podziękowaniami od „Herszta”??

Jerzy
Jerzy

Profesor (!?) Pawłowicz nr 2.
To nie przelewem, tylko dała do ręki kasjerce?

Anna
Anna

Polskie piekło.
Hańba ,hańba.
Pani profesor Popiela ma być wzorem dla studentów a co robi? Oczernia szlachetnego lekarza..Wstydzę się że jest z mojego ukochanego Szczecina.
Wstydzę się że jest profesorem szczecińskiej uczelni..Pracowałam swego czasu ze Świętej Pamięci Ojcem Pana Prof,Grodzkiego, też chirurga -skromnego dobrego i bardzo mądrego Człowieka .Lekarza i jak to widzi z Góry w jaki haniebny sposób można oczernić Lekarza. ,Wspaniałego Lekarza. to rozpościera nad Nim skrzydła Miłości
.Panie Profesorze. Grodzki jesteśmy dumni z Pana i niech Bóg Pana prowadzi

Cytat:
Cytat:

Podłość ludzka nie zna granic…