Gronkiewicz-Waltz rozwiąże Marsz Niepodległości w razie konieczności

Gronkiewicz-Waltz rozwiąże Marsz Niepodległości w razie konieczności

Hanna Gronkiewicz-Waltz 11 listopada będzie gotowa do rozwiązania Marszu Niepodległości. – „Jeżeli tylko będzie jakiś element nienawiści (…), to bez wahania rozwiążę tę manifestację – mówiła w programie Tomasza Lisa w Onecie. – „Zostaję specjalnie na 11.11, siedzę w Centrum Bezpieczeństwa i wezmę to na swoją odpowiedzialność, bo nie będą mi urzędnika potem poniewierać” – podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Ustępująca prezydent nawiązała do fermentu, jaki miał miejsce wokół osoby Ewy Gawor, dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Gdy ta sygnowała własnym nazwiskiem decyzję o rozwiązaniu marsz narodowców 1 sierpnia, niedługo później prawicowe media obwieściły, że urzędniczka pracowała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w PRL. Gawor potwierdziła, że ukończyła szkołę oficerską i przez 10 lat pracowała w departamencie PESEL w MSW. Przekonywała, że nie wstydzi się swojej pracy nad budową systemu danych, funkcjonującego do dziś – czytamy w portalu Wyborczej.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce dopuścić do scen, jakie miały miejsce w zeszłym roku. Jak przypomina portal NaTemat, zjechali wówczas do Warszawy członkowie skrajnie prawicowych ugrupowań. Na ulicach skandowano hasła o czystości białej rasy, nie zabrakło także rasistowskich haseł na banerach. Władze stolicy są przygotowane na to, żeby przy okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości wydarzenia z Warszawy nie trafiły znów na czołówki światowych serwisów. Tym bardziej, że na obecny marsz wybierają się – jak wieść niesie – neofaszyści i nacjonaliści praktycznie z całej Europy.

Jak wyjaśniała w programie Lisa prezydent Warszawy, zdaje sobie sprawę, że jest to manifestacja cykliczna i rejestrowana przez wojewodę. Dlatego podkreślała: – „Moim celem nie jest rozwiązanie, moim celem jest uprzedzenie, że może być rozwiązany. Zeszłoroczny Marsz Niepodległości mógł być rozwiązany” – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz. – „Nie ukrywam, że [w ubiegłym roku] zrobiliśmy błąd. Była jedna koszulka z napisem SS i żeśmy nie rozwiązali tej demonstracji. Nie zauważono po prostu tego” – mówiła.

Przypomniała także tezy obecnej władzy na temat genezy marszu. O co chodzi? Otóż według słów senatora Karczewskiego, „Marsz Niepodległości to nie jest ONR”. Tymczasem istnieją bezpośrednie powiązanie z ONR-em Roberta Bąkiewicza, prezesa stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Bąkiewicz jednocześnie pełni funkcję Zastępcy Kierownika Głównego ONR i działa w Pruszkowie, gdzie ostatnio startował na prezydenta miasta. Otrzymał najsłabszy wynik ze wszystkich kandydatów. – „Będziemy wszystko analizować, będziemy wszystko fotografować” – zapowiedziała prezydent Warszawy.

mpm

Źródło: wyborcza.pl, natemat.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndrzejJarekMareksmętekJerzy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Bardzo dobrze, tyle że w pogotowiu będzie czekał Sipiera. Apeluję do Polaków o robienie zdjęć, bo kulsony i ziobrorzy mają stały problem z dostrzeganiem i odczytywaniem faszystowskich haseł i wyczynów.

Marek
Marek

I ja przyłączam się do apelu robienia zdjęć i nagrań, szczególnie do tych co wybierają się po raz kolejny nieudanie blokować ten marsz. A pozostałych, w tym w szczególności owe „normalne rodziny z dziećmi”, do udziału w marszu organizowanym tego samego dnia przez inne środowiska i nie podbijaniu nacjonalistom, tak bliskim faszyzmowi, frekwencji.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Race będą na bank, tak samo jak pozasłaniane szalikami gęby, rasistowskie symbole i hasła na transparentach. Mam nadzieję, że tym razem marsz naprawdę zostanie szybko rozwiązany, a Policja – w ramach protestu – bezwzględnie i dokładnie wedle odnośnych przepisów rozprawi się z tą brunatną hołotą.

Jerzy
Jerzy

Myślę, że na Marszu Niepodległości będzie dużo neofaszystowskich dzieci, tak do 5 lat. Pałuj, Walcowo!

Jarek
Jarek

Tak, sporo ich było rzeczywiście ostatnio. Nader wyrośnięte te 5-latki, po mutacji, tylko słownictwo jakby nieco ubogie…

Andrzej
Andrzej

Pisząc to, wznosisz ramię w wiadomym geście???

smętek
smętek

Mam zaufanie do Pani Prezydent i wierzę, że w odpowiednim momencie podejmie właściwą decyzję.