Grzegorz Braun: Posłowie Konfederacji mówią „Mosbacher go home”

Amerykanie ostrzegają PiS, że nie pozwolą na dekoncentrację mediów w Polsce

Czas kampanii wyborczej przyzwyczaił polityków do stałej obecności w mediach. Politykom nigdy dość tej obecności. Kampania się skończyła, zainteresowanie mediów niektórymi politykami wygasa a „okienko” kusi a brak własnej twarzy w „okienku”, być może nawet, rodzi depresję. Jakoś więc trzeba temu stanowi rzeczy zaradzić – pomyśleli politycy i przystąpili do działania.

 

Działacze Konfederacji za cel ostrych jak brzytwa komentarzy, uzupełnionych głębokimi przemyśleniami, wzięli panią ambasador USA. Pani Mosbacher regularnie, notorycznie i z premedytacją miesza się do polskiej polityki, łamiąc konwencję wiedeńską. Dzisiaj nadszedł czas, by powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być persona non grata w Polsce” – stwierdził w Sejmie poseł Konfederacji Robert Winnicki – czytamy na wp.pl

Ten sam mówca postulował w dalszym ciągu swojej wypowiedzi aby nasz rząd coś zrobił w powyższej sprawie i nie pozwolił aby rzeczona ambasador działała jak gubernator.

 

Aby w świat nie poszła informacja, że Konfederacja jest antyamerykańska polityk pospieszył z zapewnieniem, że jego partia nie kieruje „pretensji do amerykańskiego rządu”. Do kogoś jednak pretensje skierowane być muszą. To jest oczywiste: „Mamy pretensje do rządu polskiego. Dlaczego rząd pozwala, by Polska była traktowana jak kolonia? Chcemy, żeby Polska była traktowana jak suwerenne państwo”.

Politycy zarzucili amerykańskiej dyplomatce, że, ich zdaniem, interweniowała w sprawie telewizji TVN, korporacji UBER, wypowiadała się w kwestii akcji Gazety Polskiej „Strefa wolna od LGBT”, komentowała wypowiedzi europosłanki Beaty Mazurek i posła Antoniego Macierewicza. Wymienione aktywności wyczerpują, zdaniem konfederatów, znamiona łamania konwencji wiedeńskiej.

Nie wiemy, czy Georgette Mosbacher zaczęła już pakować walizki

/as/

Źródło:wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
15 lipca 2020 19:59

A może od razu wszystkich ambasadorów potraktować jako „persona non grata” i wyrzucić? Bo każdy ma coś na sumieniu, każdy donosi swoim władzom, co się w Polsce dzieje, co rządzący mówią w wywiadach na temat różnych krajów, a potem ich rządy mogą wykorzystać w rozmowach między rządowych. No ale przecież nikt nie ma prawa niczego donieść swoim rządom, nikt nie ma prawa niczemu się sprzeciwić, bo Polska jest suwerenna i samowystarczalna – nie potrzebuje żadnych przyjaciół zagranicznych, żadnych sojuszników, ani żadnych umów handlowych. Jest samotną wyspą pod opieką Maryi i Jezusa.

Brak słów. Kretyni to zbyt delikatnie powiedziane.

andrzej
andrzej
15 lipca 2020 22:33

Murem za Panią Mosbacher.