Grzegorz Braun z Konfederacji pozwany za nazwanie Jacka Kurskiego przestępcą-recydywistą?

Konfederacja chce odwołać Czarzastego i składa zawiadomienie do prokuratury

TVP domaga się od Brauna przeprosin i wpłaty 10 tys. zł. na cele charytatywne, po tym jak posłowie Konfederacji zapowiedzieli oficjalnie złożenie wniosku do prokuratury o ściganie Jacka Kurskiego.

 

Podejrzewają, że jako szef TVP popełnił przestępstwo z Kodeksu karnego związane z manipulacją wynikiem wyborczym oraz z Prawa prasowego, nie publikując przeprosin mimo prawomocnego orzeczenia sądowego.

W trakcie konferencji posłowie Konfederacji mocno skrytykowali prezesa TVP. „Jacek Kurski ma dłuższą historię działań bezprawnych, najprawdopodobniej po prostu przestępczych. Przypominam, że pan Bogdan Czajkowski ujawnił przed sądem dowody na nielegalność prezesury Jacka Kurskiego w TVP S.A. Kurski jest – z naszego punktu widzenia – przestępcą-recydywistą. Nie godzi się, by na czele firmy, która w szyldzie ma Polskę, nominalnie zwie się publiczną, działać ma – w teorii – pro publico bono, stał człowiek o trwałej skłonności do działań nielegalnych i zachowań nieuczciwych” – powiedział Grzegorz Braun.

 

Jak już wcześniej pisaliśmy w artykule – „Konfederacja chce unieważnić wybory. „To największy zamach na wolność po 1989 roku” – podczas ostatnich dwóch tygodni kampanii wyborczej wskutek przegranych procesów w trybie wyborczym dwa razy w głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowano przeprosiny skierowane do Konfederacji. Ugrupowanie najpierw pozwało Telewizję Polską w sprawie materiału w „Wiadomościach” z 26 września, w którym omawiając wyniki sondażu wyborczego dla „Super Expressu”, w dwóch przedstawionych grafikach pominięto Konfederację.

Sądy obu instancji przyznały rację Konfederacji. W czwartek 3 października na początku „Wiadomości” pokazano zasądzone przeprosiny, jednocześnie w tym samym materiale i jego zapowiedzi określono orzeczenie sądu jako kuriozalne i sugerowano, że Konfederacja może liczyć na przychylność niektórych sędziów. Liderzy ugrupowania ocenili, że wyrok sądu został wykonany nienależycie.

Zapowiedzieli kolejne działania prawne wobec publicznego nadawcy. „Złożymy w sądzie wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego zmierzającego do tego, aby przeprosiny zostały opublikowane ponownie, tym razem w formie prawidłowej, zgodnej z wyrokiem, nieopatrzonej kłamstwami, manipulacjami i autorskimi komentarzami redaktorów Telewizji Polskiej” – oświadczyli
TVP oceniła te roszczenia jako bezpodstawne – podają Wirtualne Media.

/p/

Źródło: Wirtualne Media

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o