Grzegorz Schetyna nie chce już być szefem Platformy Obywatelskiej. Poprze Tomasza Siemoniaka

Schetyna zaproponował nową formułę KO z ekspertami, społecznikami i samorządowcami. Bez SLD

„Gazeta Wyborcza” dotarła do współpracowników Grzegorza Schetyny, którzy potwierdzili, że polityk nie będzie ubiegał się o stanowisko przewodniczącego największej partii opozycyjnej.

 

Niedługo potem informacje te potwierdził sam Schetyna. „Koniec kadencji to początek nowej. Chcę powiedzieć, że po tych czterech latach trudnej pracy zostawiam PO dużo lepszym stanie niż była w 2015 r. Przychodzi czas na nowe wyznania, nowych ludzi, nowy początek” – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie.

Schetyna – według nieoficjalnych informacji „Wyborczej” – zrezygnował z kandydowania ze względu na brak poparcia warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej. Ponadto, od dłuższego czasu w PO tlił się konflikt Schetyny z „frakcją młodych”, czyli obozem zwolenników zreformowania ugrupowania.

 

Obecny przewodniczący wyznaczył już swojego potencjalnego następcę. „Dziś najlepszym kandydatem, który będzie liderem projektu PO w następnej kadencji będzie mój przyjaciel Tomasz Siemoniak” – kontynuował lider opozycji.

Na konferencji prasowej pojawił się również Tomasz Siemoniak. „Chciałbym razem ze współpracownikami i naszymi wyborcami budować PO, która będzie ośrodkiem idei i będzie przyciągała ludzi” – zapowiedział były szef MON.

W sztabie wyborczym Siemoniaka znaleźć się mają Joanna Kluzik-Rostowska, Andrzej Halicki oraz inni politycy związani z frakcją Schetyny.

Tomasz Siemoniak w walce o stanowisko przewodniczącego zmierzy się z Borysem Budką. Innymi potencjalnymi kontrkandydatami stronnika Schetyny będą Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PBartPolka gorszego sortuMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bardzo dobra decyzja. MKB już się zdążyła zdystansować wobec Schetyny. W obecnej sytuacji należy spodziewać się ostrego przyspieszenia. Ja stawiałbym na Bartosza Arłukowicza. Te facet ma energię, której można tylko pozazdrościć, a poza tym posiada rzadką umiejętność zjednywania sobie ludzi i ogromny ładunek empatii. Pojawienie się w kampanii Arłukowicza na tzw. ścianie wschodniej niewątpliwie wywoła popłoch wśród pisowców. Bardzo mu kibicuję.
PS. Mogę już napisać „przekaz dnia” dla pisiorów. „Schetyna stchórzył, bo PO przegrywa.” Założę się, że tak będą komentować rezygnację Schetyny z przewodniczenia PO.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie ujmując w niczym panu Siemoniakowi, to jednak byłaby kontynuacja, a PO przydałoby się zupełnie nowe rozdanie, ktoś energiczny i z charyzmą, kto jest w stanie pociągnąć za sobą młodych i sprawić, że ludzie uwierzą w wygraną w wyborach prezydenckich, a potem w kolejnych parlamentarnych, a czasu jest naprawdę bardzo, bardzo mało. Wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale bez tego zginiemy my i pchły nasze.

Bart
Bart

Osobiście lubię i szanuję Grzegorza Schetynę, ale uważam, że tą decyzją ułatwił działanie swojej partii.

Rafał P
Rafał P

Nigdy nie byłem fanem Grzecha, ale szacun, że potrafił się zrzec kierowania partią, gdy zobaczył że nie najlepiej mu to szło.