Grzegorz Schetyna: ta ustawa trafi do kosza

Grzegorz Schetyna: ta ustawa trafi do kosza

Falę komentarzy spowodował prezydent Andrzej Duda odmawiając podpisania ustawy o Sądzie Najwyższym.

„Otrzymał solidną żółtą kartkę, która boli” – powiedział o Kaczyńskim, z nieukrywaną satysfakcją Grzegorz Schetyna lider PO. „Chcemy przekonać prezydenta, żebyśmy razem zorganizowali referendum w sprawie niezależności sądów” – dodał. Schetyna uważa, że wypowiedź prezydenta oznacza tylko jedno – ustawa o SN trafi do kosza.

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentując stanowisko prezydenta stwierdził, że potrzebne jest teraz pilne wstrzymanie przez Marszałka Sejmu prac nad ustawą o SN. Apelujemy o spokój. Oświadczenie prezydenta jest bardzo ważne, ale nie kończy sprawy- dodał.

Z kolei rzeczniczka PiS zapewniała, wbrew podejrzeniom, że „Propozycja prezydenta nie była absolutnie uzgodniona z PiS. Musimy się zastanowić jak się do niej odnieść”.

Pozytywnie o stanowisku prezydenta wyraził się Paweł Kukiz. „Ta propozycja demokratyzuje państwo” – uznał lider Kukiz’15. „Bardzo serdecznie dziękujemy prezydentowi, również w imieniu obywateli” – dodał i zaznaczył: „Gdybyśmy mieli realny wpływ na władzę, to z całą pewnością ta ustawa miałaby zupełnie inne brzmienie”. Wtórował mu wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka mówiąc: „Wygrywa nie ten, który głośniej krzyczy. Od zawsze mówimy, że wymiar sprawiedliwości powinien być podporządkowany obywatelom” – stwierdził. Do decyzji prezydenta Ryszard Petru odniósł się krótko: „Widać, że presja ma sens” – powiedział.
(Źródło: Onet.pl)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Córka poległego PowstańcaMaciek123454321ZgredzinkaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Chyba do kosza kwiatów dla posła K.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ależ naiwy ten Schetyna, aż …. boli !!!
Nie dziwię się, że tak działał Tuskowi na nerwy.
Jakim sposobem taki nijaki facet trafił do polityki?
Gdyby nawet te następne wybory były uczciwe, to i tak przy takich „liderach” opozycja nie miałaby żadnych szans wygrać.
W tej chwili nawet objawienie się jakiegoś polskiego Macrona, niczego nie zmieni.
Będziemy mieli dyktaturę.
Na Kremlu strzelają korki z szampana.

Maciek123454321
Maciek123454321

Panie Schetyna, niech Pan nie będzie naiwny. To, że długoPISowi skończył się tusz przy RIO, nie oznacza, że nie zmieni wkładu na nowy. Na razie tylko tupnął nóżką. A 234 bandytów dalej robi swoje.

Córka poległego Powstańca
Córka poległego Powstańca

Niestety podejrzewam, że to jest kolejne mydlenie oczu. Opozycja niech się dokładnie przyjrzy (niech pilnuje) czy w zamieszaniu PiS nie zechce nad ranem przepchnąć jakiejś ustawy – może np. dotyczącej niezależnych mediów.